Tylko trzy sklepy i pralnia

  • 30.03.2020, 10:16 (aktualizacja 30.03.2020, 10:19)
  • AN
Tylko trzy sklepy i pralnia
Na samym otwarciu Galerii Chełm tłumów nie było. Najpierw uruchomiony został tylko Lidl, później kolejne sklepy: Dealz i Hebe. Chełmianie mogli kupić jedynie produkty pierwszej potrzeby. Czynny jest też jeden punkt usługowy. W miarę upływu czasu klientów pojawiało się coraz więcej.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, zrezygnowano z oficjalnego otwarcia i wszelkich atrakcji rozrywkowych. W pierwszy dzień funkcjonowania galerii w działających sklepach nie było żadnych specjalnych ofert promocyjnych dla klientów.

- Umożliwiliśmy otwarcie wyłącznie dwóm sklepom, w których dostępna jest szeroka oferta produktów spożywczych, jednej drogerii oraz pralni. W związku z obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych, na terenie naszej galerii mogły zostać otwarte tylko sklepy zapewniające dostęp do produktów niezbędnych wszystkim każdego dnia - mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

Galeria Chełm, jak podkreśla rzecznik, powstała z myślą o zapewnieniu mieszkańcom miasta komfortowego i nowoczesnego miejsca zakupów oraz wygodnego dostępu do oferty najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych marek. Jako pierwsze centrum handlowe w Chełmie od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najemców, w wyniku czego zostało szybko skomercjalizowane na poziomie 100 procent.

Oficjalne i huczne otwarcie galerii planowane jest po zakończeniu epidemii.

- Oczywiście wierzymy, że wszyscy wspólnie poradzimy sobie szybko z obecną sytuacją i jesteśmy pewni, że przyjdzie czas na świętowanie oficjalnego otwarcia, ale w innym terminie. Zapewniamy, że w chwili inauguracji całego centrum zadbamy o dobrą zabawę dla klientów i poinformujemy o tym wcześniej, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Teraz jednak uznaliśmy, że zdecydowanie istotniejsze jest przekazanie znacznej części sumy przewidzianej na organizację tych wydarzeń na zakup środków ochrony miejskim służbom medycznym, aktywnym na co dzień w związku z szerzeniem się koronawirusa - dodaje Markowski.

W momencie otwarcia sklepu przed wejściem zgromadziło się ok. 20 osób. Pracownicy na bieżąco dezynfekowali wszystko specjalnie przygotowanymi płynami. Byli w maseczkach i  rękawiczkach. Porządku na miejscu pilnowała straż miejska, która informowała również o zakazie zgromadzeń i pozostaniu w domu.

Galeria Chełm udzieliła w tym tygodniu pierwszego wsparcia lokalnym służbom, działaczom i instytucjom. Przekazano środki ochrony medycznej, niezbędne do walki z wirusem w ramach codziennej pracy. Zamówione produkty trafią do szpitala, policji, straży pożarnej oraz pogotowia. To jednak nie koniec działań. Galeria planuje dalszą organizację akcji wspierających lokalną społeczność oraz fundacje, których przedstawiciele pozostają obecnie najbardziej narażeni na skutki szerzenia się nowego wirusa. W tym momencie analizowane są dalsze możliwości pomocy i potrzeby służb medycznych oraz lokalnej społeczności.

Docelowo w Galerii Chełm czynnych będzie 55 lokali handlowych i usługowych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe