Wójt na kwarantannie

  • 30.03.2020, 10:06 (aktualizacja 30.03.2020, 10:52)
  • DBEZ
Wójt na kwarantannie
Białopolem zatrzęsło, gdy się okazało, że jeden z pracowników urzędu gminy ma koronawirusa. Z dnia na dzień trzeba było odesłać do domów 33 pracowników urzędu. Jedni mają kwarantannę, inni nadzór epidemiologiczny. Gminie udało się wcześniej do tego przygotować. Na stronie internetowej zamieszczono numery telefonów do osób pracujących zdalnie. Można zadzwonić, zapytać, załatwić coś, jeśli w tych warunkach jest to możliwe. W czterech ścianach jest też zamknięty wójt.

- Czuję się dobrze. Temperatura nie rośnie. Trochę kaszlę, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo dużo przez telefon rozmawiam - zapewnia Henryk Maruszewski. - Już mamy pierwsze dwie osoby z wynikiem negatywnym na koronawirusa. Jestem coraz bardziej spokojny. Będzie komu odebrać korespondencję urzędową. Reżim, który wprowadziliśmy, zaczyna przynosić efekty - dodaje Maruszewski.

Gdy z nim rozmawiamy, pod dom podjeżdża radiowóz. Wójt musi odebrać telefon i pomachać przez okno. Funkcjonariusze sprawdzają, czy każdy stosuje się do zasad kwarantanny. Dotyczy to też wójta. Gdy telewizja przyjechała do gminy, nie było z kim rozmawiać. Ulice puste, w sklepach ludzie poprzestraszani. Dziennikarze nakręcili widok z lotu ptaka. Życie w Białopolu zamarło, wokół puste ulice.

Kwarantannę też ma między innymi Beata Augustynek, radna powiatowa i pracownik gminy. W domu ma przebywać przez dwa tygodnie od ostatniego kontaktu z chorym. Jak mówi, kontakt miała niewielki. Ciągle odbiera telefony. Tak wygląda praca zdalna.

- Dzwonią do mnie ludzie, proszą o pomoc i zrobienie zakupów, i wtedy przekazuję informacje do pracownika gminy, który nie ma kwarantanny, i to on robi zakupy i dowozi potrzebującym - wyjaśnia Augustynek.

Więcej o walce z koronawirusem podejmowanym przez służby w naszym regionie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - w wersji papierowej i elektronicznej

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe