Akcja izolacja

  • 30.03.2020, 09:47
  • DBEZ
Akcja izolacja
Kto był w Białopolu, ten wie, że ludzie stamtąd już są odizolowani od świata. Nie funkcjonuje komunikacja podmiejska. Każdy, kto może, nie wychodzi z domu. Robione są tylko zakupy w sklepie i aptece. Czy można bardziej ograniczyć niebezpieczeństwo rozsiewania wirusa?

- Ogrodzić to Białopole! Wojsko z czołgami niech pilnuje i będzie spokój - komentuje ktoś w internecie pod komunikatem o kolejnych zarażonych.

- Mogę, co niektórym, pożyczyć widły i pochodnie, celem pospolitego średniowiecznego ruszenia na Białopole - kpi z tych pomysłów pan Andrzej. - To jest już wszędzie, w całej Polsce. Do nas to też ktoś przywiózł i kto wie, gdzie jest jeszcze, a mieszkańcy gminy są Bogu ducha winni - dodaje.

Do naszej redakcji dzwoniły osoby zaniepokojone sytuacją. Jedni pytają, czy to w porządku, że z terenu objętego tak dużą liczbą zachorowań, ludzie nadal jeżdżą do zakładów pracy i na budowy. Inni zaniepokojeni są tym, że gospodynie, nie patrząc na swój stan zdrowia i fakt, że mieszkają na terenie objętym epidemią, podjęły się szycia maseczek dla placówek medycznych. Nie wszystkie obawy są uzasadnione. Wielu pracodawców zleciło pracę zdalną osobom z Białopola, a maseczki ochronne przed użyciem są wyjaławiane. Poza tym, nawet jeśli na budowie jest 50 osób, to w świetle prawa świadczenie pracy nie jest traktowane jak zgromadzenie. Nawet na bardzo dużych budowach można nadal pracować.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie nie uczestniczy i nie jest stroną w akcji szycia maseczek, ponieważ nie należy to do jego kompetencji. Szycie takich maseczek musi spełniać normy bezpieczeństwa i odpowiadać wymaganiom Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych" - wyjaśnia Małgorzata Torbicz.

Więcej o walce z koronawirusem podejmowanym przez służby w naszym regionie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia - w wersji papierowej i elektronicznej

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
realnie
realnie 30.03.2020, 22:20
bzdury to Ty gadasz.chodzi o skupisko!!
czy rozumiesz ze przemieszczanie powoduje szerszy promien epidemii??
jak zostanie 1/3 mieszkancow Białopola zywych niz 5 bezrobotnych to bedzie lepiej?
VITRUM
VITRUM 30.03.2020, 21:55
Na pole na pole unia bialople orac kosic gnoj wynosic :)) haha
Ktoś
Ktoś 30.03.2020, 18:21
Kompletne bzdury. Ze względu na akcje zostań w domu większość ludzi w nim zostaje. Ale są też takie osoby, które dojeżdżają do pracy do innych miejscowości. Nie każdy może wziąć wolne lub wykonywać swoją pracę zdalnie.

Pozostałe