Hospicjum zawiesza wizyty domowe

  • 28.03.2020, 09:58
  • szer, AN
Hospicjum zawiesza wizyty domowe
Do końca marca Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego ogranicza wizyty domowe u swoich podopiecznych. - Wstrzymane zostały również zgłoszenia nowych chorych – poinformował Tadeusz Boniecki, prezes hospicjum.

- Oczywiście nie pozostawiliśmy naszych podopiecznych bez opieki – dodaje Boniecki. – Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie telefonicznym. Mogą do nas dzwonić bez względu na porę dnia czy nocy. Wizyty domowe ograniczone zostały natomiast do najpilniejszych przypadków.

Personel medyczny, który odwiedza chorych w domu, zaopatrzony jest w środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne. Tych na szczęście w hospicjum nie brakuje.

– W naszej pracy są one niezbędne nie tylko ze względu na koronowirusa. Nasi podopieczni mają obniżoną odporność, więc zawsze dbaliśmy o zachowanie wszelkich możliwych środków ostrożności – mówi prezes Boniecki.

W związku z pandemią koronawirusa są one jeszcze bardziej rygorystyczne. Dlatego tam, gdzie to możliwe, wizyty domowe zastąpione zostały teleporadami.

Takie działania wszystkim instytucjom i organizacjom zajmującym się opieką nad terminalnie chorymi zalecił Maciej Niedźwiecki, pełnomocnik ministra zdrowia ds. opieki paliatywnej. 

szer, AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe