Alkohol z przemytu będzie wykorzystywany do dezynfekcji

  • 26.03.2020, 12:08 (aktualizacja 26.03.2020, 14:30)
  • MP
Alkohol z przemytu będzie wykorzystywany do dezynfekcji
Krajowa Administracja Skarbowa dołożyła swoją cegiełkę do walki z koronawirusem. Nielegalny alkohol zatrzymany przez funkcjonariuszy zostanie przeznaczony na uzupełnienie braków w środkach do dezynfekcji.

- Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne prokuratura razem z KAS od środy przekazała instytucjom państwowym prawie 5 tys. litrów alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych – przekazała w komunikacie Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej. 

Do celów dezynfekcyjnych zostanie przeznaczony alkohol zabezpieczony z przemytu i nielegalnej produkcji, zarówno skażony, jak i nieskażony. Będą nim czyszczone pomieszczenia i środki transportu. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dodał również, że alkohol zostanie w pierwszej kolejności przekazany tym instytucjom, które ze względu na specyfikę prowadzonych działań, potrzebują go w dużych ilościach. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Intrygujące
Intrygujące 26.03.2020, 15:31
,,Ciekawe, które to służby potrzebują alkoholu w dużych ilościach" :-)...

Pozostałe