Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne coraz bardziej są widoczne na naszych polskich dachach. Dlaczego warto je montować? Czy naprawdę są opłacalne? Czy mogę ją zakupić jeśli nie posiadam odpowiednich funduszy? Na jakie wsparcie rządu mogę liczyć? Jak wyglądają gwarancje? Czy pomimo panującej sytuacji w kraju powinienem zdecydować się na taką inwestycję? Poprosiliśmy ogólnopolską firmę z branży OZE o odpowiedzi na te pytania.
Dlaczego warto montować instalacje fotowoltaiczne?

Ten artykuł wyjaśni powyższe kwestie i pomoże podjąć odpowiednie decyzje. Porozmawiamy z Mateuszem Stańko z działu obsługi klienta firmy IDEA PV

Dlaczego warto montować elektrownie słoneczne?

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd elektryczny który może zaspokoić 100% zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzięki takiej inwestycji klient staje się niezależny od elektrowni jaki i rosnących cen za prąd.

Czy taka inwestycja jest rzeczywiście opłacalna?

Praktycznie każda instalacja fotowoltaiczna zwraca się w przeciągu 5-6 lat od założenia. Gwarancja mocy uzysku to nawet 30 lat. Dzięki założeniu instalacji PV inwestujemy we własną elektrownię słoneczną dzięki czemu uwalniamy się od faktur za prąd, które stają się praktycznie 80-90% niższe.

Czy klient może zakupić taką instalacje jeśli nie posiada środków finansowych?

Oczywiście, proponujemy spłatę instalacji nawet na 10 lat. Koszty kredytu w IDEA PV to tylko 2,4% w skali roku. W ponad 93% przypadków klientów rata spłaty instalacji fotowoltaicznej jest niższa od rachunku który płaci każdego miesiąca. Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej ze spłatą na 10 lat twoje oszczędności są widoczne od razu.

Na jakie wsparcie rządu może liczyć klient?

Obecnie każde gospodarstwo domowe które zakupi elektrownię słoneczną od2 do 10 kW otrzyma 5000 zł z programu rządowego „Mój prąd". Dodatkowo można skorzysta

z ulgi termomodernizacyjnej zależnej od podatku który odprowadzamy 17% lub 32 % Dzięki takim dodatkowym instrumentom wsparcia instalacja PV zwraca się jeszcze szybciej.

Jak wygląda u Państwa gwarancja i serwis?

W naszej firmie można zakupić panele gdzie gwarancja na uszkodzenia mechaniczne jest 20 letnia a na uzysk 30 lat. W naszej ofercie klient znajdzie czołowego producenta paneli marki Hyundai oraz polskiego producenta ML System który produkuje specjalne panele dla naszej firmy.

Każda instalacja posiada własny monitoring i w razie problemów jesteśmy zdalnie pomoc każdemu klientowi. Dodatkowo w całej Polsce mamy serwis mobilny.

Sytuacja

Obecnie w całym kraju każdego dnia powstaje około 600 instalacji fotowoltaicznych czyli 18 tysięcy miesięcznie. Środki dotacji coraz szybciej się wyczerpują więc każdemu zależy na skorzystaniu z dotacji. Mimo pandemii która panuje instalacje fotowoltaiczne dalej się sprzedają i są montowane dlatego że zakup instalacji w specjalnym finansowaniu nie podnosi budżetu domowego jesteśmy w stanie już od następnego miesiąca oszczędzać na rachunku z energię. Obecnie posiadamy programy dzięki którym możemy zaprojektować zdalnie każda instalację fotowoltaiczna. Projektanci potrzebują większego wsparcia klientów ale dzięki temu każdy klient otrzymuje rabat w wys. 500 zł. Doradcy techniczni i montażyści są przygotowani na pracę w tych trudnych chwilach. Cała firma trzyma się odgórnych wytycznych.

Co zrobić żeby zamontować taką instalację na własnej posesji?

Nasi doradcy techniczni są dostępni dla Państwa w każdej gminie. Wystarczy zadzwonić na ogólnopolską linię 33 480 25 25 i 699 60 60 60 lub przez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.dotacjaoze.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama