Pierwsze komunie mogą zostać odwołane

  • 25.03.2020, 20:45 (aktualizacja 26.03.2020, 07:42)
  • oprac. MP
Pierwsze komunie mogą zostać odwołane
Arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił, że należy odwołać pierwsze komunie święte w polskich kościołach, jeśli stan epidemii przedłuży się po świętach wielkanocnych. Kiedy zagrożenie koronawirusem zostanie zażegnane, mają zostać wyznaczone nowe terminy przyjęcia sakramentu.

Od dziś (25 marca) Polaków obowiązują nowe i zaostrzone przepisy w związku z epidemią koronawirusa. W mszach świętych, poza osobami sprawującymi posługę, może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Zabronione jest również wychodzenie z domy bez konkretnego powodu, a także zgromadzenia powyżej dwóch osób. Biorąc pod uwagę zagrożenie, apb Stanisław Gądecki, metropolita poznański, zalecił także komunie święte:

- Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie pierwsze komunie święte, potem o ich terminie niech indywidualnie decydują rodzice.

Duchowny zaznaczył, że pierwsze komunie nie odbędą się, jeżeli po świętach wielkanocnych stan epidemii nie zostanie odwołany, a dzieci nie wrócą do szkół. Jeśli natomiast do tego czasu zagrożenie zostanie zażegnane, decyzja o organizacji Pierwszej Komunii Świętej oraz jej terminie zostanie pozostawiona rodzicom oraz proboszczowi danej parafii.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe