Chełmianie psów nie wyrzucają

  • 27.03.2020, 14:15 (aktualizacja 27.03.2020, 14:19)
  • AN
Chełmianie psów nie wyrzucają
Psiaki z chełmskiego schroniska są całe i zdrowe, bo jak wiadomo, zwierzęta domowe nie przenoszą COVID-19. W ostatnim czasie nie zauważono też, aby na terenie miasta zwiększyła się liczba bezdomnych, wałęsających się czworonogów.

Niemniej jednak w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego  schronisko przy ul. Włodawskiej przyjmuje tylko osoby zainteresowane adopcją lub odbiorem swoich zwierząt.

- Pracujemy normalnie, ale ograniczyliśmy kontakt z nami do niezbędnego minimum. Dla petentów schronisko jest nieczynne - wyjaśnia administrator Mirosław Blacha. - Dla dobra zwierzaków nie zawieszamy adopcji. Osoby, które będą chciały przygarnąć któregoś z naszych podopiecznych, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod nr 692 458 243.

Pracownicy schroniska są w placówce kilka razy dziennie.

- Życie toczy się tu normalnie - mówi Katarzyna Szynal. - Trzeba psiaki nakarmić, podać leki, posprzątać.Na szczęście, jak mówi Mirosław Blacha, chełmianie nie poddali się ogólnopolskiej panice i nie pozbywają się swoich zwierzaków, myśląc, że mogą się od nich zarazić koronawirusem.

- Nie zauważyłem, aby w ostatnim czasie trafiało do nas więcej psów niż zwykle. Obecnie w schronisku mieszka ich 80. Są jeszcze wolne miejsca - dodaje Blacha.

Na razie nie brakuje też w schronisku pokarmu dla zwierzaków. Jak zapewnia administrator dzięki hojności mieszkańców mamy ogromne zapasy pożywienia.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe