Jeźdźcy nowej nadziei

  • 27.03.2020, 07:36
  • MP
Jeźdźcy nowej nadziei
Stowarzyszenie Motocyklan postanowiło nieść pomoc osobom potrzebującym z regionu. Otworzyli serca dla starszych i potrzebujących, oferując im wsparcie w codziennych czynności oraz załatwieniu pilnych spraw. W ten sposób chcą im nieść również otuchę w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Członkowie Stowarzyszenia Motocyklan pomagają mieszkańcom naszego regionu w robieniu zakupów, realizacji recept, opłaceniu rachunków i w innych czynnościach, z którymi nie są w stanie sami sobie poradzić.

- Sytuacja mobilizuje nas do podjęcia takich działań - mówi prezes stowarzyszenia Sławomir Posturzyński. - Jesteśmy optymistami, dajemy ludziom nadzieję, pokazujemy, że dobrem i empatią można przetrwać każdy kryzys. Wraz z pomocą staramy się też nieść miłe słowo, zarażać pozytywną energią. Obalamy jednocześnie stereotyp, że motocykliści to dawcy organów. To dobrzy i sympatyczni ludzie. 

Prezes stowarzyszenia jest listonoszem i - jak mówi - codziennie ma styczność ze starszymi i schorowanymi osobami. Część z nich, w obawie przed chorobą, boi się zaległości w obowiązkach, opłatach, a także braków w domowych spiżarniach. 

- W minionym tygodniu przygotowaliśmy listy takich osób, o których wiemy, i którym na pewno pomożemy. Mamy jednak świadomość, że w powiecie jest ich więcej, więc rozszerzamy naszą inicjatywę. Można się z nami skontaktować telefonicznie. W miarę możliwości będziemy starali się dotrzeć do wszystkich.

Z członkami Stowarzyszenia Motocyklan można kontaktować się pod numerami 604 448 069, 530 354 194 i 607 217 165.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe