Obcięte pieniądze na miejski sport

  • 26.03.2020, 07:34
  • AN
Obcięte pieniądze na miejski sport
Komisja przeanalizowała i oceniła wnioski o dofinansowanie działalności klubów i stowarzyszeń krzewiących kulturę fizyczną. Prezydent Banaszek podjął jednak decyzję o zmniejszeniu wszystkich dotacji o połowę.

Dynamicznie rozwijająca się sytuacja związana ze wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz wprowadzony na terenie Polski stan epidemiczny zmuszają do podejmowania niepopularnych, trudnych, ale koniecznych decyzji. Prezydent zdecydował o zmniejszeniu o połowę kwoty przeznaczonej na sport. Adekwatnie, o połowę, zmniejszone zostają również środki dotacyjne.

- Druga połowa pieniędzy zostaje zamrożona do momentu ustabilizowania się sytuacji związanej ze wzrostem zachorowań na COVID 19. W tym czasie rozgrywki, turnieje oraz inne wydarzenia sportowe na terenie miasta będą zawieszone. Zamknięte pozostają również obiekty sportowe - wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - W obecnej sytuacji ratusz zmuszony jest szukać oszczędności, które pozwolą na planową realizację inwestycji o strategicznym dla miasta i wszystkich mieszkańców znaczeniu.

Jak podkreśla, w zaistniałych okolicznościach jeszcze bardziej niż zazwyczaj należy pamiętać, że jednym z najważniejszych zadań postawionych przed włodarzami miasta, zaraz po zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańcom, jest troska o finanse publiczne, które muszą być wydatkowane w sposób gospodarny i dostosowany do warunków oraz potrzeb mieszkańców.

Odjęte środki finansowe pozostają w tym samym dziale budżetowym i stanowić będą formę zabezpieczenia.

W tym roku do departamentu edukacji i sportu wpłynęło 36 wniosków od 28 organizacji sportowych. Zgłoszone projekty wycenione były na 2 mln 765 tys. 384 zł, z czego dofinansowanie miasta miałoby wynosić prawie 75 proc., czyli 2 mln 001 tys. 596,60 zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe