Autobusy przerzedzone i odkażane

  • 25.03.2020, 14:36 (aktualizacja 25.03.2020, 15:10)
  • AN
Autobusy przerzedzone i odkażane
Chełmskie Linie Autobusowe zmieniły częstotliwość kursów. Niektóre linie całkowicie zostają zdjęte z rozkładu w trosce o pasażerów. Spółka dezynfekuje każdy autokar, pasażerowie mają do dyspozycji płyny do dezynfekcji.

Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie do odwołania.

- Sytuacja jest jednak tak dynamiczna, że może wkrótce zmuszeni będziemy wprowadzić nowe ograniczenia - tłumaczy prezes CLA Mariusz Chudoba.

W związku z epidemią zarząd spółki podjął decyzję o zawieszeniu czterech linii: nr 3, nr 8, nr 13 i nr 14. Na czterech kolejnych liniach (nr 1, nr 2, nr 5 i nr 9) obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. Tak jak dotychczas będzie można przemieszczać się po mieście liniami nr 6, 7, 10, 11 i 12.

Rozkład obowiązujący w soboty oraz w niedziele i święta pozostaje bez zmian. Jak informuje spółka, specjalny rozkład umieszczony został na przystankach na białym papierze. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 82 562 23 08, 82 562 23 01.

Jednocześnie informujemy, że CLA wydłużyły kurs linii nr 5. W sezonie autobus dojeżdżać będzie do miejscowości Józefin. Przystanek początkowy i końcowy na tej trasie to Józefin III. Zmiana rozkładu jazdy obowiązuje od tygodnia.

Liczba osób pracujących w biurowcu CLA została ograniczona do minimum.

- W biurze jest obecnie pięć osób, normalnie mamy o siedem więcej - mówi prezes Chudoba. - Ponadto część mechaników i kierowców przebywa na urlopach i zwolnieniach lekarskich.

Każdy autokar, który wyjechał na miasto, codziennie przechodzi dezynfekcję. Jest myty cały środek, dezynfekowane są poręcze, a na koniec odbywa się ozonowanie.

- Pocieszające jest to, że jeździ jednak dużo mniej osób, cała nasza dezynfekcja jest skuteczna bowiem do pierwszego pasażera, który wsiądzie do autobusu i kichnie - mówi Chudoba. - Do tego w autobusach są dozowniki z płynami dezynfekującymi dla pasażerów. Mamy jeszcze zapas płynu na kilka dni. 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe