Galeria Chełm zostanie otwarta

  • 23.03.2020, 14:42
  • AN
Galeria Chełm zostanie otwarta
Mimo epidemii i zakazu zgromadzeń, w tym tygodniu dojdzie do otwarcia Galerii Chełm. Wielkiej fety jednak nie będzie. Czynne będą tylko niektóre sklepy. Jak zachowają się chełmianie? Czy mimo wszystko przyjadą tłumnie na zakupy? Tego najbardziej obawiają się pracownicy sklepów w galerii.

Chełmianie mają pecha. Najpierw na działce u zbiegu ulic Rejowieckiej i Lubelskiej przez lata nie działo się nic, a kiedy już się zadziało, to i tak nie można w pełni się z tego cieszyć. Otwarcie pierwszej w Chełmie galerii handlowej odbędzie się, ale fety i tysiąca promocji z tej okazji nie będzie. Wszystko musi się odbywać zgodnie z wprowadzonymi w ostatnim czasie przepisami.

- W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz z wprowadzonym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych, otwarcie Galerii Chełm w pełnym wymiarze nie jest obecnie możliwe. Procedury rządowe pozwalają na prowadzenie działalności najemcom wyłącznie kilku branż. Zrezygnowaliśmy z wielkiego otwarcia, ale nie możemy jeszcze potwierdzić, czy i kiedy najemcy otworzą swoje lokale - informuje Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

Jak tłumaczy rzecznik, wciąż prowadzone są rozmowy z najemcami, których sklepy mogłyby ruszyć z działalnością w najbliższym czasie, czyli zgodnie z planowanym terminem otwarcia. O podjętych decyzjach galeria będzie informować na bieżąco. Wszystko dlatego, że zgodnie z prawem, większość najemców nie może obecnie prowadzić działalności w sklepach stacjonarnych.

Część sklepów będzie czynna, o czym z wielkimi obawami myślą nowo zatrudnieni pracownicy. Do naszej redakcji dotarły sygnały od osób, które zwyczajnie boją się o swoje zdrowie, przypuszczając, że otwarcie nowego obiektu ściągnie tłum ciekawskich.

- Już na etapie budowy wdrożyliśmy specjalne procedury prewencyjne w trosce o zdrowie naszych pracowników, najemców oraz przyszłych klientów. W chwili wprowadzenia kolejnych obostrzeń będziemy oczywiście stosować się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, bowiem zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie wszystkich osób przebywających na terenie galerii. Zapewniamy też, że monitujemy na bieżąco sytuację rozprzestrzeniania się wirusa, nie tylko na terenie miasta, ale także całego województwa i będziemy w pełni przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Pozostajemy również w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami - uspokaja Markowski.

W związku z trudną sytuacją, Galeria Chełm rezygnuje z hucznego otwarcia, jakie planowane było w ostatnich miesiącach.

- Nie jest to moment sprzyjający doświadczaniu przyjemności z tego typu wydarzeń. Mając na uwadze obowiązujące procedury, a przede wszystkim zdrowie klientów, najemców i pracowników, możemy potwierdzić też, że zrezygnowaliśmy ze wszystkich atrakcji i wydarzeń o charakterze rozrywkowym zaplanowanych w ramach otwarcia centrum. Odbędą się one w późniejszym terminie, o czym poinformujemy w odpowiednim czasie za pośrednictwem mediów tradycyjnych i mediów społecznościowych - zapewnia Markowski. -  Jednocześnie zdecydowaliśmy się także przekazać znaczną część sumy przewidzianej na organizację tych wydarzeń miejskim służbom medycznym aktywnym na co dzień w związku z szerzeniem się koronawirusa. Ponadto planujemy organizację akcji wspierających lokalną społeczność, której przedstawiciele w chwili obecnej pozostają najbardziej narażeni na skutki szerzenia się nowego wirusa. Możemy potwierdzić, że przyłączyliśmy się do wspierania lokalnych służb i działaczy poprzez realizację naszej pierwszej akcji wsparcia. Zamówione przez nas środki ochrony medycznej, niezbędne do walki z wirusem, są już w drodze do pierwszych odbiorców, w tym: szpitala miejskiego, policji, strażaków oraz fundacji działającej lokalnie na rzecz osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych. Analizujemy też dalsze możliwości pomocy i potrzeby służb medycznych, lokalnych działaczy oraz dostępność produktów, które mogą być pomocne w aktualnej sytuacji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe