Stan epidemii - jak mogą działać sklepy w galeriach handlowych?

  • 22.03.2020, 14:59
  • oprac. MP
Stan epidemii - jak mogą działać sklepy w galeriach handlowych?
W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, Ministerstwo Rozwoju przedstawiło nowe zasady działania sklepów w galeriach handlowych. Obowiązują one od 21 marca do odwołania.

Zgodnie z rozporządzeniem, w galeriach i centrach handlowych (czyli obiektach handlowych o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych) mogą być otwarte tylko sklepy z określonymi artykułami:

- kosmetycznymi, toaletowymi i środkami czystości,

- medycznymi i farmaceutycznymi,

- spożywczymi, 

- z prasą,

- dla zwierząt,

- budowlanymi,

- stacje paliw. 

Ponadto, w galeriach i centrach handlowy mogą być świadczone usługi medyczne, pocztowe, bankowe, pralnicze, ubezpieczeniowe, a także gastronomiczne, ale tylko dowożące jedzenie (nie ma możliwości aby odebrać jedzenie zamówione "na wynos" w samej galerii). Zabronione są również tzw. wyspy handlowe, czyli samodzielne stanowiska w szerokich przejściach galerii handlowych.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe