Niedziele bez handlu pozostają - rząd odpowiada na doniesienia

  • 18.03.2020, 20:29 (aktualizacja 19.03.2020, 16:16)
  • MP
Niedziele bez handlu pozostają - rząd odpowiada na doniesienia
Wielu mediów obiegła informacja, że z powodu epidemii koronawirusa, zakaz ograniczenia handlu w niedzielę ma zostać zniesiony. Rząd sprecyzował informacje i taka możliwość została odłożona w czasie. Na razie nie ma mowy o umożliwieniu otwarcia sklepów w niedzielę.

Przywrócenie handlu w ostatni dzień tygodnia miało być jednym z założeń tarczy antykryzysowej mającej na celu ochronę polskich przedsiębiorstw i gospodarki. Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, odpowiedziała na medialne doniesienia, precyzując, że rząd nie podjął takiej decyzji: 

- Na mocy oświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy, Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Wszystko po to, by te opróżniające się gwałtownie sklepy były od poniedziałku gotowe dla klientów. Działa to od poprzedniej niedzieli na podstawie oświadczenia.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że zniesienie zakazu jest opcją, która może zostać rozważona jeśli sytuacja polskiego handlu się pogorszy.

Władze kraju zapowiedziały ponadto, że jeśli pracodawcy odnotują spadek przychodów 25% w ciągu 30 dni, to dorzucą się do wynagrodzeń pracowników. 

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe