Zakaz odwiedzin w szpitalach

  • 16.03.2020, 10:01
  • szer
Zakaz odwiedzin w szpitalach
Kamila Ćwik, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, w ubiegłą środę wydała zarządzenie o wstrzymaniu przyjęć pacjentów do oddziałów i zakładów szpitalnych. Wstrzymane są też planowane operacje osób już hospitalizowanych. Zakaz obejmuje również odwiedziny pacjentów.

Wyjątkiem jest oddział dziecięcy. Dopuszczalny jest tu pobyt rodzica lub opiekuna prawnego, ale tylko w przypadku konieczności zapewnienia prawidłowego procesu leczenia. Dopuszczalne są też odwiedziny pacjentów w stanie terminalnym, po uzgodnieniu z kierownikiem oddziału lub zakładu opiekuńczego w wyznaczonym przez niego pomieszczeniu.

Dzień później polecenie o wstrzymaniu przyjęć planowanych i zabiegów operacyjnych, z wyjątkiem sytuacji dotyczących pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia wydał wojewoda lubelski Lech Sprawka. Dotyczy ono również zakazu odwiedzin, a także wizyt przedstawicieli medycznych w poradniach i przyszpitalnych przychodniach.

Decyzja wojewody dotyczy 38 szpitali w naszym województwie. Na naszym terenie są to: SP WSS w Chełmie, SP ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu, SP ZOZ w Krasnymstawie oraz SP ZOZ we Włodawie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe