Szpital w stanie podwyższonej gotowości

  • 16.03.2020, 09:01
  • szer
Szpital w stanie podwyższonej gotowości
Kolejni pacjenci z podejrzeniem COVID-19 przebywają w oddziale zakaźnym chełmskiego szpitala. Dotychczas, u żadnej z hospitalizowanych tu osób nie stwierdzono zakażenia korona wirusem.

Po raz kolejny szpital potwierdził, że jest przygotowany do walki z koronawirusem, zarówno jeżeli chodzi o personel, jak i wyposażenie.

- Przyjmujemy pacjentów do obserwacji szpitalnej – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. – Jeżeli u któregoś potwierdzono by koronowirusa, przetransportowany zostanie do szpitala w Puławach, który przyjmuje wszystkich chorych z naszego województwa zakażonych wirusem. Na dziś nie leczymy takich przypadków.

Oddział obserwacyjno-zakaźny chełmskiego szpitala dysponuje 26 łóżkami, usytuowanymi w salach dwuosobowych i trzyosobowych oraz w trzech izolatkach. W razie przyjęcia większej liczby chorych trafią oni na oddziały: dermatologiczny, gdzie jest 20 łóżek, oraz oddział terapii uzależnień z 25 miejscami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to szpital ma plan na 146 łóżek na oddziale psychiatrycznym. Oddziały te zlokalizowane są poza budynkiem głównym, w osobnych pawilonach.

- Nasze działania prewencyjne rozszerzyliśmy o gry decyzyjne w ustaleniu możliwości wykonywania przedsięwzięć kryzysowych, a docelowo do przewidywanej potrzeby hospitalizacji i leczenia chorych zakaźnie – powiedział dyrektor Litwin.

W ramach prewencji szpital uruchomił osobne wejście na SOR dla pacjentów urazowych. A każdej osobie wchodzącej do szpitala mierzona jest temperatura. Pytane są one również o to, czy nie są z grupy ryzyka. Ale szpital w Chełmie, to nie tyko oddziały szpitalne, ale również poradnie POZ i specjalistyczne. W POZ telefonicznych porad będą udzielać i wystawiać e-recepty lub e-zwolnienia: lek. Jacek Okoński  oraz lek. Ewa Pałkiewicz-Król (82 562 34 70). Z kolei o receptę na leki przyjmowane stale (choroby przewlekłe) można złożyć pod nr 82 562 34 71w godzinach pracy POZ.

Teleporady świadczone będą również w poradniach specjalistycznych. Z wizyty "na odległość" mogą skorzystać pacjenci kontynuujący leczenie, zgodnie z ustalonym planem i stanem klinicznym, oraz mający wyznaczony termin wizyty. Numery telefonów do poradni specjalistycznych w SP WSS na stronie internetowej szpitala.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe