Nie tak szybko tą drogą!

  • 14.03.2020, 06:16
  • DBEZ
Nie tak szybko tą drogą!
Wydział infrastruktury chełmskiego starostwa zamówi znaki ograniczenia prędkości i progi spowalniające. Zamontowane zostaną na nowym asfalcie, w pobliżu krzyżówek w Kamieniu-Kolonii. Ale radni gminy chcą jeszcze bardziej spowolnić ruch w tamtym rejonie.

- Na skrzyżowaniu dróg powiatowej i gminnej w Kamieniu-Kolonii było dużo wypadków. Jest tam ograniczona widoczność ze względu na stojący w pobliżu budynek i ogrodzenie - wyjaśnia dyrektor wydziału infrastruktury Marek Bedliński.

Zmiana organizacji ruchu już jest przygotowana. Nowe znaki zostaną zamówione wiosną i zapewne niedługo później zamontowane na drodze powiatowej, na tzw. krzyżówkach w pobliżu lustra i kapliczki. Zabiegali o to mieszkańcy Kamienia-Kolonii i pobliskich miejscowości. Narzekali, że wielu kierowców korzysta z drogi powiatowej w gminie Kamień, jako częściowego objazdu zakorkowanej w Chełmie trasy drogi krajowej do Dorohuska. Kierowcy, śpiesząc się na granicę, często nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości i fakt, że przejeżdżają przez teren zabudowany. Duży ruch i słaba widoczność utrudniają wjazd na skrzyżowanie w Kamieniu-Kolonii od strony Ignatowa. Było to przyczyną wielu kolizji.

Zbyt szybko w pobliżu szkoły w Kamieniu-Kolonii poruszają się nawet miejscowi kierowcy. Nawet niektórzy radni gminy przyznają się, że zapłacili już mandaty za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Nowa droga i równy asfalt zachęcają do szybkiej jazdy. Skrótem powiatówką przejeżdżają także samochody ciężarowe do Hrubieszowa i wybijają dziury w drodze.

- Z obu stron skrzyżowania zamontowane zostaną dwa progi tzw. wyspowe, podobne do tych, jakie są w Chełmie w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 8 - wyjaśnia Bedliński.

Samochody powinny zwolnić do 20 km/h, aby przez progi bezpiecznie przejechać. Zdaniem radnych gminy Kamień to nie wystarczy, by zapewnić bezpieczeństwo pieszych. Na ich wniosek urząd gminy prześle do starostwa pismo z prośbą o ograniczenie prędkości na dalszym odcinku drogi powiatowej, w kierunku Olenówki, gdzie nie ma chodnika dla pieszych. Radni gminni chcą, by nie można było tą trasą jechać szybciej niż 60-70 km/h.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 16.03.2020, 17:34
To sobie wyobraźcie co tam się będzie działo gdy obwodnicę północną wybudują. Tabuny aut tamtędy będą przejeżdżać do Hrubieszowa. Ruch jak w Rzymie, droga rozjechana i pękające mury domów. Nie wspominam o bezpieczeństwie dorosłych i dzieci. Proponowana obwodnica południowa Chełma to słabe rozwiązanie. Nawet proponowałem by do planowanego odcinka ekspresówki Chełm-Dorohusk zrobić po polach przedłużenie do drogi do Hrubieszowa, od Rudolfina do Natalina.
Myślący
Myślący 17.03.2020, 22:02
Jaka obwodnica, nie ma takiej na liście 100 obwodnic, przebudowują Rejowiecką i Rampę i tyle szczęścia. Jeszcze może i południowa hahaha

Pozostałe