Potrącił śmiertelnie kobietę. Został tymczasowo aresztowany [VIDEO]

  • 10.03.2020, 13:21 (aktualizacja 10.03.2020, 13:31)
  • Źródło: KMP Chełm
Potrącił śmiertelnie kobietę. Został tymczasowo aresztowany [VIDEO]
Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę śmiertelnego potrącenia 46-letniej kobiety. Do zdarzenia tego doszło w styczniu w miejscowości Brzeźno na przejściu dla pieszych. Kierujący nie zatrzymał się i nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Uciekł za granicę ukrywając wcześniej pojazd i tablice rejestracyjne. Sprawcą okazał się 60-letni obywatel Ukrainy. Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również jego 60-letni znajomy, który pomagał mu w zacieraniu śladów przestępstwa.

Do śmiertelnego potrącenia 46-letniej mieszkanki gminy Dorohusk doszło 17 stycznia b.r. na przejściu dla pieszych w miejscowości Brzeźno. Kierowca, który potrącił kobietę nie zatrzymał się i nie udzielił jej pomocy. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo, którego celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

- W sobotę policjanci z komisariatu w Dorohusku zatrzymali na przejściu granicznym w Zosinie 60-letniego obywatela Ukrainy. Z ustaleń śledczych wynika, że to on kierował samochodem marki VW Passat w chwili zdarzenia. Następnie oddalił się nie udzielając pieszej pomocy. Kilkanaście kilometrów dalej ukrył auto i tablice rejestracyjne, które policjanci znaleźli i zabezpieczyli, po czym opuścił terytorium RP. Zarzuty w tej sprawie usłyszał również jego 60-letni rodak, który pomagał mu w zacieraniu śladów przestępstwa i nie udzielił pokrzywdzonej pomocy. Mężczyzna zatrzymany został w ubiegłym tygodniu na przejściu granicznym w Zosinie. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów. 

Sprawca wypadku został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej. Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: KMP Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe