Remonty trzeba przeczekać

  • 10.03.2020, 10:22
  • (apm)
Remonty trzeba przeczekać
Przebudowa K12 rozpoczęta, drogowcy wchodzą też na inne ulice. Musimy niestety uzbroić się w cierpliwość. Remonty zawsze powodują utrudnienia w ruchu, ale na szczęście są tymczasowe.

W ubiegły wtorek wprowadzono ruch wahadłowy na ulicy Wschodniej. To pierwsze planowane utrudnienia wynikające z przebudowy krajowej Dwunastki w granicach Chełma. Wykonawca rozpoczął w tym miejscu prace związane z kanalizacją.

Rozpoczęły się również prace na ul. Rejowieckiej. Możemy spodziewać się wprowadzenia zapowiadanego ruchu dwukierunkowego po części południowej pierwszego odcinka ulicy Rejowieckiej.

Równocześnie przy linii kolejowej w stronę Włodawy prowadzone są roboty niwelacyjne pod przyszły wiadukt. Ciężki sprzęt można było też zobaczyć przy rondzie ZWiN, a wzdłuż całej trasy drogowcy prowadzili jeszcze prace związane z oczyszczaniem palcu budowy i przygotowaniem kolejnych zmian w organizacji ruchu. Te w kolejnych etapach obejmą ul. Rejowiecką, rondo ZWiN oraz most na Uherce, a także tzw. "starą Okszowską" przy wiadukcie na Alei Przyjaźni.

Prace przy DK12 to nie jedyne roboty drogowe, które rozpoczęły się w ostatnim czasie w Chełmie. Urzędnicy przypominają kierowcom o zamknięciu dwóch ulic. Nieprzejezdna jest Kolejowa na odcinku od dworca głównego PKP do Przejazdu Kowelskiego (drogowcy planują ułożenie warstwy ścieralnej i przywrócenie ruchu na tym odcinku po 15 marca). W związku z przebudową finansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych zamknięta jest ul. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.

W najbliższych tygodniach rozpoczną się też prace związane z realizacją czterech pozostałych zadań finansowanych z FDS: przebudowa ul. Ceramicznej, remont ul. Waśniewskiego, przebudowa III etapu ul. Kolejowej (Obłońska-Dworzec Główny PKP) i budowa ronda u zbiegu alei 3 Maja z ul. Wojsławicką i Mościckiego.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe