W Kumówce znów będzie hardcorowo

  • 06.03.2020, 07:36
  • (apm)
W Kumówce znów będzie hardcorowo
W niedzielę, 8 marca, odbędzie się II edycja imprezy biegowej pod nazwą Hardcorowa Kumowa. Popularność tego wydarzenia przerosła najśmielsze oczekiwania nawet samych organizatorów.

Zorganizowane zostaną dwa biegi przełajowe na dystansach ok. 10 km oraz ok. 30 km. Start i meta zaplanowane są w okolicy Amfiteatru w Kumowej Dolinie pod Chełmem. Trasy biegów będą prowadziły leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Chełm. Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta Chełma oraz wójta gminy Chełm.

Ubiegłoroczna edycja imprezy zebrała bardzo dobre opinie i odbiła się szerokim echem wśród biegaczy w całej Polsce.

- Pozytywne recenzje naszego biegu obiegały fora internetowe w całym kraju. Zdjęcia z imprezy były publikowane przez biegaczy nie tylko na prywatnych blogach czy profilach społecznościowych, ale również na ogólnopolskich portalach biegowych – mówi Artur Juszczak, dyrektor biegu. - Chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji imprezy zadeklarowali zawodnicy z całego kraju. Mimo iż w tym roku zwiększyliśmy prawie dwukrotnie limit uczestników, lista startowa zapełniła się w niespełna trzy dni od uruchomienia zapisów. Codziennie kontaktują się z nami kolejne osoby zainteresowane biegiem, których niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc nie możemy już przyjąć do grona uczestników - dodaje. - Musimy sprostać oczekiwaniom, bo ubiegłoroczna edycja była na bardzo wysokim poziomie. Być może z powodu dużego zainteresowania będziemy zmuszeni w przyszłym roku zorganizować dwudniową imprezę – mówi Juszczak.

Wystartuje 350 biegaczy i biegaczek z całej Polski. Na liście startowej znajdują się zawodnicy nie tylko z województwa lubelskiego, ale także m.in. z: Warszawy, Wrocławia, Mińska Mazowieckiego czy Krakowa. W trakcie imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Straży Granicznej w biegach przełajowych, w których udział wezmą funkcjonariusze straży granicznej z całego kraju, a także kierownictwo straży granicznej, na czele z generalicją. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a najlepsi zawodnicy na obu dystansach zostaną wyróżnieni pięknymi statuetkami i nagrodami rzeczowymi. Po zawodach odbędzie się impreza integracyjna dla ok. 400 osób, z gorącym poczęstunkiem i degustacją złotego trunku.

Na tegorocznej imprezie wystartuje wielu świetnych zawodników rozpoznawalnych w całym kraju. Na Janowskich Pagórach pojawią się m.in.: Artur Jendrych – fantastyczny długodystansowiec ze Świdnika, zwycięzca ubiegłorocznej edycji Hardcorowej Kumowej, Michał Szostek – młody, bardzo perspektywiczny zawodnik z Krakowa, który ma już na swoim koncie świetne wyniki na ogólnopolskich biegach górskich, Kamil Borowski – jeden z najlepszych zawodników grupy Chełm Biega, zdobywca trzeciego miejsca w ubiegłorocznej edycji biegu Hardcorowa Kumowa na dystansie 30 km.

Organizację wydarzenia wspiera 24. Batalion Lekkiej Piechoty w Chełmie oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie. Przed biegiem odbędzie się pokaz umiejętności taktycznych funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań NOSG w Chełmie. Imprezie towarzyszyć będą pokazy sprzętu wojskowego, dla dzieci przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje w postaci ogródka saperskiego i minipoligonu

Harmonogram imprezy:

10.00 – pokaz umiejętności taktycznych funkcjonariusz NOSG,

10.30 – start biegu przełajowego na dystansie 30 km,

12.00 – start biegu przełajowego na dystansie 10 km,

12.45 – spodziewany czas pojawienia się na mecie pierwszych zawodników,

14.30 – dekoracje zwycięzców na obu dystansach oraz wręczenie nagród dla funkcjonariuszy Straży Granicznej w ramach Mistrzostw Polski Straży Granicznej w Biegach Terenowych.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe