Pogorzelcy zamieszkali w szkole

  • 14.02.2017, 11:10 (aktualizacja 20.02.2017, 09:44)
  • DBEZ
Pogorzelcy zamieszkali w szkole
Budynek po byłej szkole w Teresinie stał się tymczasowym lokum sześcioosobowej rodziny z Raciborowic Kolonii. Pogorzelcy nie mieli się gdzie podziać, więc z pomocą przyszły władze gminy.

Przed dwoma tygodniami w Raciborowicach Kolonii spłonął doszczętnie budynek mieszkalny. Na szczęście nikt w pożarze nie ucierpiał, ale bez domu została sześcioosobowa rodzina, w tym dwoje malutkich dzieci, osoba starsza i niepełnosprawny mężczyzna. Stracili dosłownie wszystko - od ubrań, poprzez rzeczy osobiste, zabawki i sprzęt domowy. Na szczęście z pomocą pospieszyli im sąsiedzi, rodzina i znajomi. Wsparcie otrzymali też od władz gminy.

W ubiegły poniedziałek w gminie Białopole odbyła się sesja rady gminy, poprzedzona komisjami. Państwo Kras byli obecni na komisjach. Tam zapadła decyzja o ich dalszym losie. Radni wyrazili zgodę na udzielenie im pomocy finansowej z przeznaczeniem na wynajęcie mieszkania lub na udostępnienie pomieszczeń socjalnych w byłej szkole w Teresinie. Po namyśle pogorzelcy wybrali szkołę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej propozycji. Otrzymaliśmy do dyspozycji trzy pokoje, kuchnię i łazienkę. Staramy się ulokować - mówiła w ubiegłym tygodniu Krystyna Kras.

Zanim budynek przekazano rodzinie, uruchomiono centralne ogrzewanie i pomalowano ściany w pokojach. Przeprowadzkę zorganizowano w weekend. Szkoła będzie mieszkaniem dla pogorzelców do czasu, aż otrzymają pieniądze z odszkodowania. Do niedawna władze gminy budynek szkolny zamierzały sprzedać. plany zawieszono do czasu, aż Krasowie znajdą nowe lokum.

Osoby, które chciałyby wesprzeć rodzinę finansowo mogą dokonać wpłaty na konto pogorzelców: BS Białopole: 21 8202 0006 0000 0146 3000 0010 z dopiskiem "Pomoc dla Pogorzelców"

teraz czytane:

DBEZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe