Miasto będzie sprzedawać mieszkania

  • 05.03.2020, 09:50
  • szer
Miasto będzie sprzedawać mieszkania
Samorząd zdecydował się na sprzedaż mieszkań będących w jego zasobach. Zainteresowani mogą liczyć na 80-procentową bonifikatę.

W mieście są chętni na wykup "swoich" nieruchomości. Dlatego władze postanowiły spełnić te oczekiwania. Szansę, by stać się właścicielem lokalu przez siebie zamieszkałego, mają zarówno mieszkańcy mieszkań komunalnych, jak i domków jednorodzinnych typu bliźniak, a takich w Rejowcu Fabrycznym trochę jest. Muszą oni jednak posiadać umowę najmu na czas nieokreślony.

Ze sprzedaży wykluczone zostały natomiast te, których najemcy mają prawo do innych lokali, socjalne, a także zasłużone. Nie można będzie też kupić lokali mieszczących się w budynkach przy ul. Fabrycznej 1, 2, 3 oraz Chełmskiej 101 i 105, bo oba znajdują się one w obszarze objętym rewitalizacją.

Chętni na wykup mieszkań będą musieli złożyć wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu – jeszcze przed podpisaniem aktu notarialnego – dokonać wpłaty. Wcześniej oczywiście wartość lokalu zostanie oszacowana przez rzeczoznawcę. Wraz z mieszkaniem lokator nabędzie przynależną do niego część gruntu.

Opłatę w wysokości 20 procent wartości nabytej nieruchomości trzeba będzie wnieść w pełnej wysokości. Nie przewiduje się bowiem rozłożenia płatności na raty. Po stronie kupującego są też koszty wyceny mieszkania.

Kupujący nie mogą też dochodzić waloryzacji wpłaconej przed listopadem 1994 roku kaucji.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe