Trojaczki rodem z Wincentowa

  • 02.03.2020, 12:19
  • GD
Trojaczki rodem z Wincentowa
Aleksander, Ignacy i Leonard Szeniakowie to urodzeni 24 stycznia chłopcy, których rodzinne korzenie sięgają Wincentowa. Na początku ubiegłego tygodnia trojaczki spędziły pierwszą noc we własnym domu w Lublinie.

Choć w rodzinach Moniki i Krzysztofa Szeniaków w poprzednich pokoleniach rodziły się bliźniaki, wieść o trojaczkach była dla nich gigantyczną niespodzianką. Napięcie rosło wraz z kolejnymi badaniami.

- Na pierwszej wizycie lekarskiej dowiedzieliśmy się, że żona jest w ciąży. Na drugiej poinformowano nas, że będziemy mieli bliźnięta. Kolejne badania potwierdziły, że mamy spodziewać się trojaczków. Podobno w przypadku naturalnego poczęcia taka ciąża to wielka rzadkość - opowiada ojciec chłopców Krzysztof Szeniak.

Każda tzw. ciąża mnoga jest dużym wyzwaniem i obciążeniem dla organizmu. Pani Monika robiła wszystko, aby donosić ją jak najdłużej. Przed porodem spędziła dwa miesiące w szpitalu. Chłopcy urodzili się SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie przez cesarskie cięcie w 31. tygodniu życia płodowego.

Aleksander, Ignacy i Leonard ważyli od 1510 g do 1650 g. Przez następny miesiąc trojaczki przebywały w szpitalu i były na zmianę karmione naturalnie oraz sztucznym mlekiem. W dniu wypisu do domu każdy z chłopców miał już ponad 2,5 kg.

- Dwóch z naszych synków to bliźniacy jednojajowi. Początkowo trudno było ich odróżnić. Teraz nie mamy z tym problemu, chociaż czasami trzeba lepiej się przyjrzeć. Mimo że dużo ludzi mówi, że teraz będzie nam bardzo trudno, nie przejmujemy się. W razie czego Igo, Leo i Olo mogą liczyć na pomoc swoich babć i dziadków - dodaje Krzysztof Szeniak.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe