Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Włodawa jest tolerancyjna

Vanessa Slimani, burmistrz francuskiego miasta Saint-Jean-de-Braye, zerwała partnerstwo z samorządem w Tuchowie. Niby nie powinno nas to dotyczyć, ale jednak... Burmistrz naszego miasta Wiesław Muszyński zaproponował Vanessie Slimani partnerstwo z Włodawą.
Włodawa jest tolerancyjna
Nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne, a Włodawa jest tego najlepszym przykładem - przekonuje burmistrz Wiesław Muszyński w liście do władz miasta Saint-Jean-de-Braye we Francji

Władzom miasta Saint-Jean-de-Braye we Francji nie spodobało się, że w Tuchowie ustanowiono "Strefę wolną od LGBT". Uznały to za oznakę braku tolerancji wobec innych osób. Zerwały partnerstwo z tym polskim miastem. Incydent postanowił wykorzystać burmistrz Muszyński i zaproponował Francuzom zawiązanie partnerstwa z Włodawą.

- Z wielką troską odebrałem informacje medialne o zerwaniu stosunków partnerskich państwa samorządu z miastem Tuchów. Pragnę panią zapewnić, że Polska, w zdecydowanej większości, to kraj ludzi otwartych, szanujących różnorodność i wielokulturowość w każdym aspekcie. Ubolewam nad zaistniałą sytuacją. Jednocześnie rozumiem państwa decyzję. Głęboko wierzę, że nie możemy zaprzepaścić tradycji przyjaźni polsko-francuskiej, a przede wszystkim potencjału współpracy między miastami. Jako Europejczyk i Polak chcę zatrzeć złe wrażenie związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że nie wszystkie miasta w Polsce są homofobiczne. Włodawa jest tego najlepszym przykładem – napisał Muszyński w liście do burmistrz Vanessy Slimani.

Burmistrz argumentuje, że Włodawa leży u styku granic Polski, Białorusi i Ukrainy, a współczesne oblicze miasta, jego wygląd, charakter i koloryt obyczajowy powstały w wyniku przenikania się kulturowych i religijnych trendów wielu narodów. Ponadto Włodawa przez wieki była miastem, gdzie w zgodzie żyli obok siebie Polacy, Ukraińcy oraz Żydzi. Tradycję tej wielokulturowości upamiętnia i kultywuje Festiwal Trzech Kultur, podczas którego występują znani w Polsce i na świecie artyści.

- Mieszkańcy Włodawy są otwarci na różnorodność i wielokulturowość. Od ponad dwudziestu lat w miasteczku odbywa się Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem, podczas którego prezentują się zespoły folklorystyczne z najdalszych zakątków świata. Wokół Włodawy skupia się życie mieszkańców Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego i coraz chętniej przybywających w te strony turystów. Miłośnikom przyrody nieskażonej cywilizacją najbliższe otoczenie miasta stwarza okazję do wielu niespotykanych obserwacji i przeżyć. Zmęczeni wielkomiejskim zgiełkiem turyści mają do dyspozycji ścieżki rowerowe oraz ciągnące się kilometrami trasy turystyczne i kajakowe, pozwalające na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Rzeka Bug, nad którą leży Włodawa, jest jedną z nielicznych rzek w Europie o nieuregulowanym korycie. Najbliższe otoczenie Włodawy stanowią lasy i jeziora. Nad najpopularniejsze w regionie Jezioro Białe ściągają co roku tysiące turystów z całej Polski i Europy – przekonuje dalej burmistrz Włodawy.

Ma nadzieję, że uda się mu przekonać Vanessę Slimani do zawiązania współpracy partnerskiej w zakresie promocji, oświaty, kultury i sportu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama