Zapaśnicy Cementu dominowali na matach

24 medale i tytuł najlepszej drużyny wywalczyli młodzi reprezentanci Cementu Gryfa Chełm w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i kadetów w zapasach. Zmagania odbyły się w Kocudzy koło Janowa Lubelskiego.

Zawody zainaugurowały nowy sezon dla zapaśników rywalizujących w najmłodszych grupach wiekowych. Na matach w Kocudzy świetnie wypadli młodzi zawodnicy z Chełma, którzy zdobyli 24 medale, w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych.

W grupie dzieci tylko dwóch reprezentantów Cementu zameldowało się na podium. Drugie miejsce w swojej kategorii zajął Andrzej Barabas (SP nr 11 w Chełmie), zaś na trzecim miejscu uplasował się Kuba Lewandowski (SP nr 8 w Chełmie).

W grupie młodzików z tytułami mistrzów województwa do domu wrócili: Filip Zając (SP nr 5 w Chełmie), Iwo Borowiec (SP nr 8 w Chełmie), Hubert Kusiak (SP w Strupinie Dużym), Dawid Hawryluk, Maksymilian Szwalikowski, Michał Woźniak (wszyscy SP w Rudzie-Hucie) i Karol Piekło (SP nr 11 w Chełmie). Srebrne krążki wywalczyli: Kacper Skibiński (SP nr 1 w Chełmie), Filip Guz (SP nr 5 w Chełmie) i Oskar Misiec (SP nr 3 w Chełmie). Z kolei na trzeciej pozycji w swoich kategoriach sklasyfikowani zostali: Michał Szwalikowski (SP w Rudzie-Hucie), Tomasz Iwaniec, Krystian Blacha (obaj SP w Strupinie Dużym), Antoni Guz (SP nr 5 w Chełmie), Krystian Kaliński (SP nr 11 w Chełmie) i Damian Prus (SP nr 3 w Chełmie).

Wśród kadetów triumf odnieśli Hubert Sidoruk (SP w Wierzbicy) i Piotr Dąbrowski (IV LO w Chełmie). Drugą lokatę zajęli Bartosz Kamiński (II LO w Chełmie) i Jakub Kaczor (SP w Strupinie Dużym), zaś brązowe medale zdobyli Olaf Gajos (SP nr 7 w Chełmie) i Michał Dąbrowski (IV LO w Chełmie). Poza podium sklasyfikowany został Kordian Gugułka (SP nr 5 w Chełmie), który zajął piąte miejsce.

Młodych chełmskich zapaśników do zawodów przygotowali: Dariusz Jabłoński, Mirosław Czwaliński, Marcin Sadowski i Zdzisław Biały.