Serce dla Ignasia

  • 26.02.2020, 09:40
  • DBEZ
Serce dla Ignasia
W auli Szkoły Podstawowej w Woli Uhruskiej zorganizowano kiermasz charytatywny na rzecz 4-letniego Ignasia, chłopca z ciężką wadą serca. Ofiarność uczniów, ich rodziców, mieszkańców gminy i gości przerosła najśmielsze oczekiwania.

Kiermasz zorganizowało Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca "Kresowiak" we współpracy z lokalnymi kołami gospodyń wiejskich. Wsparły go osoby prywatne. Zaangażowało się również szkolne koło PCK.

- Swoje prace na sprzedaż wystawili lokalni artyści i rękodzielnicy. Podarowano też m.in. książki, biżuterię. Odzew był niesamowity. Na kiermaszu były tłumy. Zebraliśmy prawie 12 tys. zł - mówi Monika Szostak, koordynator kiermaszu.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Ignasia Szpyrki z Woli Uhruskiej. Chłopiec ma ciężką wadę serca, polegającą na niedorozwoju jego lewej części. Przeszedł już dwie poważne operacje, które uratowały mu życie. Teraz powinien przejść kolejny etap leczenia operacyjnego. W Polsce musi czekać w długiej kolejce. Na szczęście został zakwalifikowany do  operacji, którą ma przeprowadzić prof. Edward Malec – kardiochirurg z Kliniki Uniwersyteckiej w Münster (UKM) w Niemczech. Za tę operację jego rodzice będą musieli jednak zapłacić.

- Chciałbym w moim imieniu i mojej żony oraz naszej rodziny podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom kiermaszu w Woli Uhruskiej, a także tym, którzy nas wsparli podczas gali Super Sołtys w Urszulinie - mówi Artur Szpyrka, ojciec Ignasia.

Jak pomóc chłopcu? Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej na nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 z dopiskiem ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Zbiórka jest ponadto prowadzona za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/serceIgnasia. Na rzecz Ignacego można również przekazać 1 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać KRS 0000266644, a w informacjach dodatkowych wpisać ZC 8271 Ignacy Szpyrka. Darowizny przyjmuje również Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis - nr konta: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 (w tytule przelewu należy wpisać Ignacy Szpyrka). Liczy się każda złotówka.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe