Hospicjum dostało nowy samochód

  • 26.02.2020, 08:38 (aktualizacja 26.02.2020, 08:45)
  • MP
Hospicjum dostało nowy samochód
We wtorek (25 lutego) na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Kazimierza Malinowskiego został przekazany nowy samochód o wartości 70 tys. zł. Citroen Berlingo za własne pieniądze ks. kan. Józef Serej z Siennicy Różanej, proboszcz parafii Żdżanne. Auto będzie służyło do przewozu osób, a także sprzętu wspomagającego opiekę nad chorymi na nowotwory.

 - Dotychczas nie mieliśmy własnego samochodu hospicyjnego, a nasz zespół dojeżdżał do chorych wypożyczonymi przez nas autami lub własnymi autami. Teraz, dzięki dobroci i wyrozumiałości księdza Józefa Sereja, ta sytuacja się zmieni. Bardzo dziękuję księdzu za dobre serce i wielką życzliwość dla naszych chorych i hospicjum - mówił podczas przekazania Tadeusz Boniecki, prezes i założyciel stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie nie było w stanie kupić ambulansu z własnych funduszy. Jako organizacja pożytku publicznego, środki uzyskane z jednego procenta podatku w całości przeznacza na zapewnienie osobom chorym opieki medycznej. W zeszłym roku pochłonęła ona ponad 115 tys. zł. na wsparcie 300 chorych. 

 - Chorych na nowotwory i wymagających korzystania z różnego rodzaju zabiegów stale przybywa. Obecnie pod naszą opieką przebywają 23 osoby z miasta Chełma i okolicznych gmin. Nasza pielęgniarka odwiedza chorych codziennie, wykonując wszelkie zabiegi zlecone przez lekarza. Nowy samochód znacznie usprawnia naszą pracę oraz pozwolą szybciej docierać do pacjentów. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe