Przejścia będą bezpieczne

  • 24.02.2020, 10:06
  • AN
Przejścia będą bezpieczne
Miasto zakłada budowę siedmiu aktywnych przejść dla pieszych w ramach projektu "Bezpieczna droga do domu i szkoły. Na razie prawdopodobnie powstaną dwa: na ul. Wojsławickiej i alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego - podwójne.

Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie części tych działań z rządowego programu Razem Bezpieczniej. Rada miasta z kolei zabezpieczyła 60 tys. zł w tegorocznym budżecie na wkład własny w budowę trzech aktywnych przejść dla pieszych. To pozwoliło aplikować do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o dofinansowanie w kwocie bagatela 300 tys. zł.

Za te pieniądze będzie można wykonać trzy instalacje aktywnych przejść w dwóch lokalizacjach, przeprowadzić szeroko rozumianą kampanię edukacyjną oraz podjąć szereg innych działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wnioski przewidują dwie lokalizacje:  przejście na ul. Wojsławickiej (na wysokości niepublicznej szkoły Arka) i podwójne przejście w alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów.

Aktywne przejście dla pieszych to m.in. dodatkowe oświetlenie przejścia, lampy ostrzegawcze, punktowe elementy świetlne LED w jezdni, płytki wskaźnikowe na dojściach, czujniki ruchu, szafa sterownicza czy nawierzchnia antypoślizgowa na dojazdach. Wzbudzana detektorami ruchu instalacja sygnałami świetlnymi "aktywnie" informuje kierowcę o zbliżającym się pieszym, znacznie poprawiając jego bezpieczeństwo. Dodatkowo każdy z trzech projektów przewiduje przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat bezpiecznych zachowań na przejściach dla pieszych, cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szkołach i przedszkolach, organizację konkursu wiedzy, konkursu plastycznego, spotkań z policjantami i służbami ratowniczymi oraz pikniku i konferencji podsumowującej działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2020 r.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 24.02.2020, 11:33
najważniejsze jest doświetlenie po każdej stronie jezdni - zanim pieszy wejdzie na zebrę

Pozostałe