Spółki poprawiają wyniki - Chełmskie Linie Autobusowe

  • 22.02.2020, 07:25
  • AN
Spółki poprawiają wyniki - Chełmskie Linie Autobusowe
Samorząd ujawnia sytuację spółek miejskich za trzy kwartały. W najlepszej kondycji jest MPGK, najwyższą stratę finansową mają Targowiska Miejskie i Chełmski Park Wodny oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W pozostałych miejskich spółkach wprowadzone oszczędności przyniosły pozytywne zmiany.

Chełmskie Linie Autobusowe

Jak zapewniają władze miasta, sytuacja w spółce poprawiła się zasadniczo. Zmieniony został schemat organizacyjny, ograniczono zatrudnienie oraz wprowadzono zmiany w rozkładzie jazdy.  Dzięki temu udało się ograniczyć w 2019 roku koszty funkcjonowania spółki o ok. 1 mln zł w porównaniu z rokiem 2018. Działania te pozwoliły na wypracowanie pierwszy raz od wielu lat rzeczywistego zysku w wysokości ok. 0,5 mln zł. Dzięki znacznej poprawie wyniku finansowego uniknięto upadłości spółki, spłacono wszystkie zobowiązania wymagalne i znaczącą cześć zobowiązań bieżących, a także wygospodarowano pieniądze na podwyżki dla najmniej zarabiających kierowców.

W najbliższym czasie Urząd Miasta Chełm ma ogłosić przetarg na dostawę trzech autobusów dla komunikacji miejskiej o długości do 9,5 m (krótszych niż obecnie używane), co pozwoli z jednej strony na częściowe odnowienie taboru, a z drugiej na ograniczenie kosztów funkcjonowania na liniach o mniejszym obłożeniu pasażerów lub w godzinach poza szczytem komunikacyjnym.

W bieżącym roku spółka planuje jeszcze zakup 3-4 autokarów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 23.02.2020, 15:26
Jakie podwyzki? Zarabiamy 15zl/h i to jest smiech za tak odpowiedzialna prace

Pozostałe