Spółki poprawiają wyniki - Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie

  • 21.02.2020, 07:35
  • AN
Spółki poprawiają wyniki - Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie Facebook Chełmski Park Wodny
Samorząd ujawnia sytuację spółek miejskich za trzy kwartały. W najlepszej kondycji jest MPGK, najwyższą stratę finansową mają Targowiska Miejskie i Chełmski Park Wodny oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W pozostałych miejskich spółkach wprowadzone oszczędności przyniosły pozytywne zmiany.

Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie

Spółka jest w trudnej sytuacji ekonomicznej. Odnotowała stratę netto w wysokości 1 376 000 zł. Jest ona spowodowana wysokimi stałymi kosztami eksploatacyjnymi funkcjonowania obiektu, takimi jak: opłata za wodę, energię, koszty pracownicze, koszty chemii basenowej oraz przeglądy serwisowe oraz niewystarczająca liczbą klientów.

W roku 2019 średnie dzienne obłożenie to ok. 670 klientów. Planując budowę obiektu, zakładano bardzo optymistyczne wysokie dzienne obłożenie na poziomie ok. 1200-1500 klientów. Obecnie popyt na usługi świadczone przez Chełmski Park Wodny jest wysoki, lecz niestety niewystarczający w celu utrzymania płynności finansowej. Obiekt ten jest potrzebny mieszkańcom Chełma, głównie ze względu na umożliwianie dzieciom, młodzieży oraz osobom starszym spędzanie czasu w sposób aktywny. Spółka szacuje, że w wyniku podejmowanych inicjatyw promocyjnych zainteresowanie Chełmskim Parkiem Wodnym wzrośnie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 23.02.2020, 12:18
Nie chodzę bo jest tam po prostu zimno! Może z racji oszczędności, ale chyba nie tędy droga.
maniek
maniek 23.02.2020, 13:59
zimno??????chodzę codziennie trzeba sie ruszac !!!!
Marek
Marek 21.02.2020, 16:43
Jak dla mnie to mogliby jeszcze podnieść ceny. Wtedy miałbym cały basen dla siebie. Pływanie to sport i samo zdrowie. Jak kogoś nie stać żeby zadbać o siebie to niech idzie do parku w szczycie sezonu grzewczego.
yhy
yhy 21.02.2020, 12:28
Jak ktoś jest niekumający, to będzie tylko podnosił ceny biletów przy stałych kosztach utrzymania. A wystarczyłoby ceny zmniejszyć, żeby zwiększona ilość korzystających zrobiła nadwyżkę.

Pozostałe