Kłopoty na Kolejowej

  • 19.02.2020, 10:42
  • AN
Kłopoty na Kolejowej
Mieszkańcy tej ulicy skarżą się, że chodnik przy Zakładzie Karnym jest zbyt wąski, a z budynku wystają skrzynki gazowe, które trudno ominąć.

- Dzięki dobrej pogodzie przebudowa ulicy Kolejowej postępuje w dobrym tempie - chwali się w internecie urząd miasta. - Najbardziej zaawansowany jest odcinek od dworca kolejowego do skrzyżowania z ul. Warzywną, gdzie został już tylko montaż latarni i ułożenie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni asfaltowej.

- Na odcinku od ulicy Warzywnej do przejazdu kowelskiego prowadzimy prace brukarskie, a od przejazdu do skrzyżowania z ulicy Przemysłową realizujemy przebudowę sieci energetycznych i kanalizacji burzowej – mówi Artur Kostrzewski z Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Włodawa.

Wykonawca zakłada, że w drugiej połowie marca uda się ułożyć warstwę ścieralną asfaltu od dworca PKP do przejazdu kowelskiego, a tym samym zamknąć prace na tym odcinku ul. Kolejowej. Cała inwestycja ma być zrealizowana do 15 maja.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze. Co nie podoba się mieszkańcom?

- Cieszymy się, że wreszcie po pół wieku nasza ulica jest robiona, że jest ścieżka rowerowa, ale jednocześnie jesteśmy zbulwersowani, że ktoś tak bezmyślnie zaprojektował chodnik - tłumaczy nasza Czytelniczka. - Gdy na parkingu nie ma samochodów, to sprawa jest prostsza, bo jest którędy przejść, np. z wózkiem, ale gdy parking przy chodniku jest zastawiony, to chyba mamy fruwać albo chodzić ulicą. To tak wygląda remont za pieniądze z naszych podatków? Ktoś tu chyba zapomniał, że chodnik ma służyć mieszkańcom. Jaką szerokość powinien mieć chodnik? Czy ktoś z urzędników to sprawdzał?

Nasza rozmówczyni twierdzi, że mieszkańcy pisali w tej sprawie do prezydenta, ale nie otrzymali jeszcze odpowiedzi.

- Podejrzewamy, że projekt tego chodnika powstał zza biurka. Szkoda, że projektant nie pofatygował się rozpoznać tematu w terenie - mówi jedna z mieszkanek. - Lada moment zaczyna się przebudowa K12, oby tam też nie wynikły takie kwiatki.

Mieszkańcy Kolejowej mówią też o zjazdach, które z niewiadomych przyczyn przy jednych posesjach zostały powiększone w porównaniu do tego, co było, a w innych pomniejszone.  

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marta
Marta 24.02.2020, 09:46
No właśnie ten chodnik pod ZK. Trzeba chodzić za samochodami ulicą. Durnota totalna.

Pozostałe