Pomysł na budżet obywatelski - zrealizować wszystko?

  • 19.02.2020, 07:48
  • AN
Pomysł na budżet obywatelski - zrealizować wszystko?
Do prezydenta Jakuba Banaszka wpłynęła petycja w sprawie kompleksowej realizacji wszystkich zadań zgłoszonych do miasta w ramach budżetu obywatelskiego. Autor pisma - Piotr Zaborski - proponuje, aby ze względu na interes społeczny, miasto zrealizowało też projekty, które nie zostały wybrane w głosowaniu.

Do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020 trafiły łącznie 22 zadania z 26 poddanych głosowaniu. Ich szacunkowa wartość, jak wyliczył wnioskodawca, opiewa na kwotę 977 tys. 145 zł. Natomiast budżet wynosił 2 mln zł. Wszystkie zadania zostały pozytywnie zaopiniowane i posiadały kompleksowe wyliczenia i projekty.

- Projekty, które odpadły w głosowaniu, opiewają na kwotę ok. 370 tys. zł. Na uwagę zasługuje fakt, że do realizacji nie dostały się ważne dla mieszkańców zadania, które poprawiłyby bezpieczeństwo i komfort w codziennym życiu, jak: budowa drogi asfaltowej na ulicy Narcyzowej czy budowa drogi dla rowerów na ul. 15 sierpnia oraz remont ogrodzenia w Parku Jordanowskim - czytamy w petycji od Zaborskiego.

Zdaniem wnioskującego, realizacja wszystkich projektów zachęci w przyszłości  mieszkańców do bardziej aktywnego uczestniczenia w działaniach związanych z budżetem obywatelskim.

Na odpowiedź zgodnie z przepisami prezydent Jakub Banaszek ma czas do 6 maja. Miejmy nadzieję, że jednak uda się ustosunkować do tematu wcześniej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe