Spółki poprawiają wyniki - PUM i TBS

  • 18.02.2020, 08:06
  • AN
Spółki poprawiają wyniki - PUM i TBS
Samorząd ujawnia sytuację spółek miejskich za trzy kwartały. W najlepszej kondycji jest MPGK, najwyższą stratę finansową mają Targowiska Miejskie i Chełmski Park Wodny oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. W pozostałych miejskich spółkach wprowadzone oszczędności przyniosły pozytywne zmiany.

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Spółka terminowo spłaca wszystkie zobowiązania, nie posiada zaległości podatkowych, w wypłacie wynagrodzeń ani żadnych innych mogących mieć negatywny wpływ na sytuację finansową.

Kolejny już rok spółka może uznać za udany Uzyskano zysk netto w wysokości blisko 100 tys. złotych, czyli o prawie 9 proc. wyższy niż rok wcześniej.

W marcu 2019 roku TBS rozpoczęło budowę kolejnego wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Synów Pułku. Obecnie inwestycja jest na etapie stanu surowego zamkniętego. Wykonawca prowadzi prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Zadanie realizowane jest zgodnie z założonym planem, a termin zakończenia to koniec pierwszego kwartału 2020 r.

 

Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych

Wynik finansowy spółki za III kw. 2019 r. to strata netto w wysokości 71 tys. zł. W porównaniu do analogicznego okresu w 2018 r. kwota jest niższa o 587 tys. zł.

Obecnie Przedsiębiorstwo Usług Mieszkaniowych objęte jest postępowaniem sanacyjnym. Od dnia jego otwarcia spółka na bieżąco reguluje wszystkie zobowiązania. Plan restrukturyzacyjny zakłada optymalizację kosztów osobowych oraz rodzajowych (zmniejszenie kosztów zatrudnienia i wynagrodzeń, zużycia materiałów i energii), zwiększenie przychodów z podstawowej działalności spółki (zawarcie umów na bieżący rok i kolejne na poziomie umożliwiającym wygenerowanie nadwyżki przychodów nad kosztami), sprzedaż części majątku stanowiącego zabezpieczenie kredytu w celu nadpłaty zobowiązania i zmniejszenia wysokości miesięcznych rat kredytowych.

Mając na względzie naprawę funkcjonowania spółki, kluczowe jest zawarcie umów na bieżący rok i kolejne lata z miastem w zakresie usług konserwacji i obsługi oświetlenia ulic, placów, dróg i innych miejsc publicznych, stałego oczyszczania terenów miejskich międzyosiedlowych, zarządzania nieruchomościami, budynkami i lokalami stanowiącymi własność miasta, utrzymania grobów i cmentarzy wojennych.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe