Parkowanie na granicy prawa

  • 14.02.2020, 11:24
  • AN
Parkowanie na granicy prawa
- Kierowcy nagminnie parkują samochody na chodniku i trawniku przy ul. Partyzantów - skarży się nasz Czytelnik. - Na dodatek zmuszają innych uczestników ruchu do łamania przepisów. Oberwało się też straży miejskiej, która zdaniem naszego rozmówcy nie reaguje.

Chodzi o odcinek ulicy w pobliżu PWSZ i Akademii Małego Księcia.

 - Samochody nagminnie parkują wzdłuż ulicy, uniemożliwiając swobodne przechodzenie pieszym, niszcząc chodnik oraz zmuszając innych uczestników ruchu do łamania przepisów ruchu drogowego. Aby je wymiąć, kierowca musi przekroczyć bowiem podwójną linię ciągłą - wyjaśnia nasz rozmówca. - Przecież przepisy ruchu drogowego zabraniają parkowania 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych oraz niepozostawiania 1,5 metra wolnego chodnika dla pieszych. I tak oto zarówno parkujący, jak i mijający ich, łamią przepisy.

Nasz Czytelnik skarży się, że o sytuacji wielokrotnie informowana była straż miejska, ale jak twierdzi, mundurowi nie chcą reagować.

- To nieprawda. Zgłoszeń o złym parkowaniu na Partyzantów mamy bardzo dużo - przekonuje komendant Zbigniew Grochmal. - Jest nas zdecydowanie za mało, aby być wszędzie w tym samym czasie, jednak zapewniam, że wielokrotnie interweniowaliśmy na tej ulicy. Kolejka ustawiała się do dyżurnego z drukami, które zostawialiśmy za szybą.

Komendant wyjaśnia, że w sprawie złego parkowania można też kontaktować się z policją, która przecież też ma to w swoich kompetencjach, a na dodatek funkcjonariuszy policji jest zdecydowanie więcej niż strażników.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chełmianka rodowita
chełmianka rodowita 17.02.2020, 08:12
kupiłes grata z niemiec nie placac podatku ,a teraz co udajesz
miki
miki 16.02.2020, 18:38
gamonie parkują nawet na zebrze
Mgbwewe
Mgbwewe 15.02.2020, 09:32
Miejsca parkingowe pod uczelnią są konieczne potrzebne a że ich nie ma to trzeba parkować gdzie się da. I niech się żaden dziad nie pruje o przepisy bo nikomu się nic nie stanie jak najedzie na podwójną ciągłą a i chodnik jest zdatny do przejścia więc bez przesady że potrzebujecie te pełne 1.5 metra. Proszę o nie wykorzystywane przepisów do spełniania swoich donosicielskich pasji bo prawo w swych założeniach miało pomagać ludziom a niestety w tym przypadku należy na nie przymknąć oko.
Ps: Do starych dziadów i konfidentów: My też jesteśmy ludźmi i co więcej mamy obowiązki i się ciągle śpieszymy.
Marek
Marek 17.02.2020, 09:18
Przepisy są po to, żeby je respektować. A jeżdżenie autem to przywilej a nie obowiązek. Nie masz gdzie parkować to idź na piechotę.
ehh
ehh 15.02.2020, 01:32
1) To głównie studenci którzy pochodzą z całej Polski i przemieszczają się samochodami (mamy XXI wiek), a na parkingu uczelnianym ledwo co się wykładowcy mieszczą
2) Jest tam tak mały ruch, że nie zagraża to nikomu, a nawet auta jeżdżą dzięki temu wolniej.
3) Nikomu normalnemu to nie przeszkadza, ale widzę, że w Chełmie nadal chyba mieszkają typowe zawistne "polaczki" które muszą się przyczepić do wszystkiego, taka pozostałość komuny widzę...
Studentka
Studentka 14.02.2020, 16:39
Studentów jest dużo, wiekszosc z innych miejscowości i nie mają możliwości nie przyjeżdżać samochodem a parking pod uczelnia jest jaki jest... Uczelnia o to nie dba
Kali
Kali 14.02.2020, 15:43
No tak, a gdzie tam mają parkować studenci ? Parking na 15 aut a reszta ? A jak dziadki z zusu nie potrafią jeździć to niech na piechotę chodzą.
LC
LC 15.02.2020, 08:03
dziadki z zusu sobie wypracowali to aby móc zaparkować ,ty głąbie ze wsi nie zasługujesz na miejsce w mieście.
Pwsz
Pwsz 16.02.2020, 08:27
Nic sobie nie wypracowałeś. Na twój zus teraz Ci młodzi co teraz ci przeszkadzają ciężkie pieniądze muszą oddawać.
dziadek
dziadek 17.02.2020, 09:19
Za to głąbie te dziadki wypracowali emeryturę dla twoich rodziców, aby ci mogli spłodzić takiego bezmózga jak ty.

Pozostałe