Miliony pomocne dla bezrobotnych

  • 14.02.2020, 09:26
  • AN
Miliony pomocne dla bezrobotnych
Ponad 16,8 mln zł otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie na zadania realizowane w 2020 r. Pieniądze zostaną przeznaczone na promocję zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

To dobra wiadomość nie tylko dla bezrobotnych czy poszukujących pracy, ale też dla pracodawców. Urząd pracy ma bowiem pieniądze na organizację staży, prac interwencyjnych, robót publicznych, bonów na zasiedlenie, szkoleń, a także na podjęcie działalności gospodarczej oraz refundację wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy.

W ramach tegorocznego budżetu urząd pracy będzie realizował cztery programy. Pierwszy z nich adresowany jest do ludzi młodych, pozostających bez pracy w powiecie chełmskim i mieście Chełm. Pula przeznaczona na aktywizację uczestników projektu to ponad 6,7 mln zł. Ogółem wsparciem zostanie objętych 665 osób. Kolejny projekt to "Nowy start-lepsze jutro" w ramach RPO WL, skierowany do osób bezrobotnych, w tym rolników i członków ich rodzin w wieku 30 lat i więcej. Na jego realizację urząd planuje przeznaczyć prawie 6,6 mln zł. Wsparciem zostanie objętych 780 osób.

Z kolei program regionalny "Drogi-Mosty-Rzeki IV" zakłada organizację robót publicznych dla 40 osób bezrobotnych. Na tel cel pośredniak może wydać 400 tys. zł

Ostatni z realizowanych programów "Młody - przedsiębiorczy", który opiewa na kwotę 100 tys. zł,  zakłada wypłatę środków na podjęcie działalności gospodarczej pięciu osobom bezrobotnym do 30. roku życia, w wysokości 20 tys. zł.

Ponadto PUP w Chełmie dysponuje środkami z Krajowego Funduszu Szkoleniowego – na rok 2020 jest to kwota 762 tys. zł, w ramach których można ubiegać o sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy.

Terminy naborów wniosków na poszczególne formy wsparcia zamieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej PUP w Chełmie. Aktualnie trwają nabory na szkolenia grupowe, realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla osób bezrobotnych do 30. roku życia i powyżej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe