Pałac Kretzschmarów do remontu

  • 13.02.2020, 12:15
  • AN
Pałac Kretzschmarów do remontu
Przygotowywane jest postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej na remont budynku, w którym mieści się Urząd Stanu Cywilnego.

Chodzi o pałac Kretzschmarów, zlokalizowany przy ul. Pocztowej 50 w Chełmie. Planowany zakres remontu jest bardzo szeroki. Prace związane z postępowaniem są na bieżąco konsultowane z konserwatorem zabytków.

W ramach zadania miasto chce wykonać m.in. izolację ścian fundamentowych i opaski odwadniające oraz tynki zewnętrzne. Planowana jest wymiana okien i drzwi, a także dachu. Remont ma obejmować także pomieszczenia, instalacje, w tym m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z posadzką. Zakres prac obejmuje też wykonanie instalacji monitoringu wizyjnego.

Kamienica przy Pocztowej powstała w latach 1895–1896, według projektu A. Sokołowa. Jej nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego właściciela - Wilhelma Kretzschmara.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe