Plac to nie droga

  • 11.02.2020, 08:14
  • AN
Plac to nie droga
Chełmscy radni podjęli uchwałę w sprawie wyłączenia z sieci dróg publicznych Placu Łuczkowskiego. Nie oznacza to, że miasto zamyka całkowicie dla ruchu centralny plac. Na pewno jednak ułatwi organizowanie w tym miejscu imprez.

Podjęcie tej uchwały było konieczne w związku z planowaną rewitalizacją centrum starówki. Docelowo plac Łuczkowskiego zostanie całkowicie wyłączony z ruchu, na razie jedynie pozbawiony został kategorii drogi powiatowej. Uchwała obejmuje również odcinek ul. Lwowskiej od placu do ul. Pocztowej.

Wyłączenie placu z sieci dróg publicznych znacznie ułatwi przygotowanie dokumentacji na organizowane imprezy. Nie trzeba bowiem będzie już ubiegać się o zajęcie pasa drogowego w sposób szczególny.

W ramach realizacji rewitalizacji starówki odtworzone zostaną dawne mury obronne, planowana jest odbudowa ratusza, zabezpieczenie i częściowe udostępnienie zabytkowych piwnic, wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w tym montaż stałych elementów z tym związanych, w celu utworzenia bezpiecznych przestrzeni miejskich wyłączonych z ruchu, wprowadzenie nowych elementów małej architektury.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sdgdgf
sdgdgf 11.02.2020, 18:22
nie tylko droga, ale parking. Ten plac jest obleśnym parkingiem, gdzie każdy nielegalnie, acz bezkarnie zaparkuje.
rob
rob 11.02.2020, 21:48
Nie zaparkuje, będą słupki
Rob
Rob 11.02.2020, 12:14
Nareszcie w lecie strach z dziecmi pojsc zeby nikt nie rozjechal

Pozostałe