Nasi ratownicy też są na medal

  • 11.02.2020, 07:42
  • AN
Nasi ratownicy też są na medal
Drużyna Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie brała udział w 15. Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Zdobyli 12. miejsce, ale najważniejsze zadanie do wykonania mieli w drodze powrotnej.

Wprawdzie nasi ratownicy tym razem nie stanęli na podium, ale za to stanęli na wysokości zadania. Gdy wracali z zawodów, które odbywały się w Bielsku Białej, najechali na poważny wypadek.

- O tym, że są mistrzami, świadczy nie tylko współzawodnictwo w zawodach, ale przede wszystkim ich codzienna praca - mówi Tomasz Kazimierczak, dyrektor SRM w Chełmie. - To zespół z Włodawy po trzydniowych zmaganiach w drodze powrotnej najechał na wypadek. I to był prawdziwy sprawdzian, który zdali mistrzowsko, ratując ludzkie życie... 

Do czasu przyjazdu karetek i straży pożarnej nasi ratownicy zabezpieczali dwóch pacjentów, którzy byli w poważnym stanie. Mieli urazy kręgosłupa i brzucha.

W zawodach zmagały się trzyosobowe załogi ratowników medycznych. Mieli oni do wykonania dziewięć zadań, w tym także sprawnościowe i informatyczne. W zawodach wzięło udział ok. 40 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła ekipa z Tarnowa.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Parias
Parias 11.02.2020, 08:24
BRAWO!

Pozostałe