Zabytkowy młyn w rękach miasta. Wiemy, co się z nim stanie

  • 07.02.2020, 14:38
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Zabytkowy młyn w rękach miasta. Wiemy, co się z nim stanie Facebook Miasto Chełm
Miasto Chełm stało się właścicielem Młynu Michalenki przy ul. Lubelskiej. Zostanie on zaadaptowany na nowe centrum kultury.

Jak informują władze miasta na swoim profilu na Facebooku: "Ma to być przestrzeń tętniąca życiem, dobrze powiązana funkcjonalnie z otoczeniem, zaprojektowana z poszanowaniem dorobku kulturowego miejsca. Zrewitalizowany obiekt ma być unikalny, przyciągać użytkowników oraz turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego".

W zrewitalizowanym młynie planowane są: sala teatralna dla 250 widzów, zaplecze z garderobami, szatnia, sale konferencyjno - szkoleniowe, warsztat stolarski, magazyny, sale muzealne i kawiarnia, a obok budynku znajdzie się parking oraz teren zielony z małą architekturą. Młyn Michalenki został zakupiony przez miasto za 450 000 zł. Teraz poszukiwany jest wykonawca, który podejmie się modernizacji obiektu.

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
berłowirus
berłowirus 10.02.2020, 00:48
Sala dla 250 widzów a parking na 32 samochody (z czego większość zajmie personel). Chociaż... mają być bezpłatne autobusy! Ktoś w to wierzy jeszcze?
bozena
bozena 09.02.2020, 13:59
bardzo dobrze się stało ,że nareszcie tak ładny zabytkowy budynek mający dużą tradycję znalazł właściciela na tak dobre cele dla miasta.Dziekuję za dobry pomysł . chelmianka

Pozostałe