Biały Rów czeka na plażowiczów

  • 08.02.2020, 06:40
  • szer
Biały Rów czeka na plażowiczów
Choć mamy jeszcze kalendarzową zimę, w Rejowcu już myślą o sezonie wakacyjnym. Do publicznej wiadomości mieszkańców gminy podany został projekt uchwały rady miejskiej w sprawie wykazu kąpielisk na ten rok oraz określenia sezonu kąpielowego.

Wszystko skazuje na to, że za pięć miesięcy gmina udostępni turystom kąpielisko Biały Rów. Władze samorządowe już miesiąc temu wystąpiły o jego wpisanie do rejestru kąpielisk na ten rok. Czas trwania sezonu – zgodnie z wnioskiem burmistrza - określony został w terminie od 1 lipca do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.

Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Lublinie, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chełmie oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie.

Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały należy kierować w formie pisemnej na adres: Urząd Miejski w Rejowcu, ul. Wiktoryna Zaleskiego 1, 22-360 Rejowiec. Ostateczny termin zgłaszania uwag i propozycji zmian mija dnia 11 lutego. Liczy się data doręczenia.

Informacji na temat uchwały udziela Weronika Jaszczuk, pok. 17, tel. 82 568-81-59.

Kąpielisko Biały Rów od wielu już lat zlokalizowane jest na zachodnim brzegu akwenu. Plaża ma długość 70 metrów, zaś obszar do pływania to 55 metrów w głąb od linii brzegowej. Co roku władze samorządowe miasta zatrudniają ratowników, by czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących. Kąpielisko jest oznaczone bojami, a woda w nim przez cały sezon regularnie badana przez sanepid. Są też przenośne toalety i pojemniki na odpady. Przed każdym sezonem plażę pokrywa świeży piasek.

Należy mieć nadzieję, że tegoroczne lato nam dopisze i będziemy mogli w pełni i bez żadnych obaw korzystać z jego uroków.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe