Rusza przebudowa DK 12. Znamy szczegóły inwestycji

  • 07.02.2020, 07:26
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Rusza przebudowa DK 12. Znamy szczegóły inwestycji
5 lutego Miasto Chełm i Budimex podpisały porozumienie w formie ugody sądowej, dzięki czemu prace na drodze krajowej nr 12 rozpoczną się lada dzień. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 31 października 2021 r.

Władze miasta poinformowały o szczegółach remontu na swoim profilu na Facebooku. Przebudowa obejmie ul. Rejowiecką, Podgórze, Wschodnią, Rampę Brzeską i Aleję Przyjaźni.

- W ramach odcinka o długości niemal dziewięciu kilometrów zrealizowana zostanie m.in. budowa dwóch rond na skrzyżowaniu DK12 z ul. Okszowską oraz budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Hutniczą. Przebudowana zostanie sieć istniejących dróg bocznych oraz chodniki, zaś wzdłuż DK12 powstaną nowe ścieżki rowerowe. Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu w ciągu al. Przyjaźni, a także budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi - informują władze na portalu społecznościowym.

Zanim rozpoczną się prace budowlane, musi zostać zatwierdzona zmiana organizacji ruchu oraz ustawione oznakowanie przebudowanego odcinka.

- Dlatego jeśli nie zobaczycie jutro lub w piątek ciężkiego sprzętu proszę się nie denerwować. Porozumienie podpisane, przebudowa oficjalnie się rozpoczyna - mówi prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek.

 

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe