Iwańczuk w czołówce Podkarpackiej Szachownicy

185 zawodników i zawodniczek zgromadził tegoroczny jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy "Podkarpacka szachownica". Udany start w zawodach zanotował Krzysztof Iwańczuk z Agrosu Chełm, który w klasyfikacji open uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Jubileuszowa 20. edycja "Podkarpackiej szachownicy" odbyła się w dniach 18-19 stycznia w Zespole Szkół w Wysokiej. Turniej zgromadził 185 zawodników i zawodniczek z sześciu województw: podkarpackiego, lubelskiego, opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i małopolskiego. Uczestnicy rywalizacji zostali podzieleni na trzy grupy: open (98 szachistów, w tym 85 z rankingu FIDE), juniorów 2002-2010 (60 zawodników) oraz juniorów 2011 i młodszych (27 zawodników). Po raz kolejny swoim kunsztem w szachowej rywalizacji błysnął Krzysztof Iwańczuk. Reprezentant Agrosu Chełm uplasował się w turnieju na wysokiej piątej pozycji (uległ tylko triumfatorowi zmagań oraz srebrnemu medaliście). Warto również podkreślić, że chełmski szachista był najlepszym juniorem w grupie open. Klasyfikację tę wygrał Łukasz Licznerski (Rodło Opole). Drugie miejsce zajął Kamil Gierulski (RzKSz Rzeszów), trzeci był Hubert Janzer (Bystrovia Bystrowice), a czwarty Tomasz Lach (również Bystrovia Bystrowice).