Młyn Michalenki przestanie straszyć?

  • 27.01.2020, 19:50 (aktualizacja 31.01.2020, 09:12)
  • AN
Młyn Michalenki przestanie straszyć?
Jest pomysł na wykorzystanie zabytkowego budynku po starym młynie przy Lubelskiej. Jeśli miastu uda się pozyskać środki unijne, zaniedbana nieruchomość zyska drugie życie. Nieoficjalnie mówi się, że powstanie tam m.in. galeria sztuki współczesnej.

- Miasto Chełm jest zainteresowane budynkiem, w którym w przeszłości mieścił się młyn, ponieważ widzi jego potencjał - potwierdza Damian Zieliński z biura prasowego. -  Jednak o planach i konkretnych pomysłach będzie można mówić dopiero wtedy, gdy miasto stanie się właścicielem nieruchomości.

W ubiegłym tygodniu miasto ogłosiło, że szuka firmy, która opracuje wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową na rewitalizację tzw. młynu Michalenki wraz z przyległą działką. W zamówieniu wskazano, iż nieruchomość miałaby być przeznaczona na działalność kulturalno-muzealną.

Choć miasto nie jest jeszcze właścicielem budynku, już snuje podobno plany zagospodarowania całej nieruchomości. Oczywiście warunkiem niezbędnym jest pozyskanie na ten cel pieniędzy, bo w budżecie miasta środków na remont tak dużego obiektu nie ma.

Mówi się, że do nieruchomości przeprowadzona zostanie Galeria Sztuki Współczesnej 72, działająca przy Muzeum Ziemi Chełmskiej. Dzięki otwartym przestrzeniom pokaźna kolekcja tego działu wreszcie przestałaby zalegać w magazynach muzeum.

W budynku po starym młynie miałaby powstać także sala widowiskowo-teatralna, dedykowana przede wszystkim Teatrowi Ziemi Chełmskiej. Byłaby to alternatywa dla wydarzeń kulturalnych, które nie mieszczą się już w harmonogramie Chełmskiego Domu Kultury.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Luka
Luka 31.01.2020, 19:34
A gdzie robota Rejowieckiej ze o Rampie nie wspomnę
dvd
dvd 29.01.2020, 11:48
A może zamiast robić muzea, budować nikomu nie potrzebne ratusze miasto zajęłoby się pozyskiwaniem firm chcących zainwestować w Chełmie ?
Chełmianin
Chełmianin 28.01.2020, 13:06
Jak miasto może robic coś na prywatnej nieruchomości?
Abstra***ąc że to ruina
ja
ja 28.01.2020, 20:10
jasne, jasne, z gorszych ruin w innych miastach dzięki rewitalizacji i dobremu pomysłowi na zagospodarowanie udało się stworzyć ciekawe obiekty - żeby coś z tym zrobić po prostu tę nieruchomość trzeba odkupić i tyle, żadna filozofia.
Mieszkaniec Chełma
Mieszkaniec Chełma 28.01.2020, 11:21
Co mi po kolejnym remoncie ulic Rejowieckiei i Rampy Brzeskiej, gdy po jej zakończeniu, za jakiś nie za długi czas, trzeba je będzie ponownie remontować. Obwodnica północna powinna być priorytetem dla miasta.
ja
ja 28.01.2020, 20:08
już skończcie płakać z tą obwodnicą. jeśli nawet będą to remontować to pewnie z funduszy norweskich, które nie mają nic wspólnego z drogami.
Syn papieża
Syn papieża 28.01.2020, 09:20
Ta zła Unia?
Unia
Unia 29.01.2020, 18:32
"synku" jak bys siie pilnie i przykladnie uczyl wiedzialby sie Prezydent nie jest i niebyl przeciwko Uni- mlody jest niby rozumny a Taki glupi- doucz sie zanim cos napiszesz

Pozostałe