Biegu Pod Prąd nie będzie

  • 24.01.2020, 14:22
  • MP
Biegu Pod Prąd nie będzie Źródło: www.facebook.com/pg/nadbuzanskibieg
Po sześciu udanych edycjach jedna z największych imprez biegowych na Lubelszczyźnie zostaje zawieszona. Długo oczekiwana VII edycja Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd w tym roku się nie odbędzie. Wśród powodów jest m.in. brak środków finansowych na jej realizację.

- Biorąc pod uwagę wielkość wydarzenia, nie jesteśmy w stanie spełnić pewnych wymogów formalnych i organizacyjnych - mówi Tomasz Derkacz, jeden z organizatorów Biegu Pod Prąd. - Dużym problemem jest również brak odpowiedniego finansowania oraz to, że nie mamy stałych sponsorów.

Kilkukilometrowa trasa po dzikim nadbużańskim obszarze o gminy Dorohusk wymaga również odpowiedniego zabezpieczenia oraz własnych środków transportu przeszkód po trudnym i grząskim terenie, takich jak ciągnik, jeep czy quad. To z kolei generuje kolejne koszty.

Na tę chwilę wiadomo, że VII edycja Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd na pewno nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy nie wykluczają jednak, że wydarzenie uda się reaktywować w przyszłości, jeśli znajdzie się wystarczające wsparcie zewnętrzne.

- Słyszeliśmy bardzo dużo pozytywnych opinii o Biegu Pod Prąd, także od biegaczy startujących zawodowo w biegach ekstremalnych w całej Polsce - dodaje Tomasz Derkacz. - Chcę podziękować wszystkim za to zaufanie i za wspieranie przez poprzednich sześć edycji. Nie mówimy, że to definitywny koniec.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe