Tymczasowy areszt za znęcanie się nad psami [VIDEO]

  • 24.01.2020, 11:49 (aktualizacja 24.01.2020, 11:54)
  • oprac. MP
Tymczasowy areszt za znęcanie się nad psami [VIDEO]
Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł wczoraj trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec zatrzymanego przez policjantów 21-latka. Mężczyzna działając ze szczególnym okrucieństwem przy użyciu kuchennego noża znęcał się nad dwoma psami. Czworonogom została udzielona pomoc weterynaryjna. Zgodnie z przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie zatrzymali 21-letniego mieszkańca miasta, który okazał się sprawcą zranienia dwóch psów. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym się posługiwał. Czworonogom została udzielona pomoc weterynaryjna. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem i niepamięcią odnośnie przebiegu całego zdarzenia.

Zostały mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. W czwartek (23 stycznia) Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Zwierząt mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

loadingŁaduję odtwarzacz...
oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe