Jaki będzie los rad osiedli?

  • 23.01.2020, 13:13
  • AN
Jaki będzie los rad osiedli?
36 ankiet wpłynęło do ratusza w sprawie rad osiedlowych. Na razie urzędnicy nie zdradzają szczegółów. Wiadomo jedynie, że zdecydowana większość mieszkańców jest niezadowolona z działania rad.

Chełmianie krytycznie odnieśli się do obecnego poziomu i sposobu funkcjonowania chełmskich rad osiedlowych. Co to oznacza? Tego nie udało nam się dowiedzieć w ratuszu.

- Aktualnie prowadzona jest analiza. Wyniki konsultacji zostaną podane do publicznej wiadomości w drodze obwieszczenia w terminie 14 dni od daty ich zakończenia - poinformował w ubiegły piątek Wojciech Wójcik z gabinetu prezydenta Jakuba Banaszka.

W ankiecie urząd pytał, czy mieszkańcy są zadowoleni z obecnego poziomu i sposobu funkcjonowania rad osiedlowych oraz, jak one powinny funkcjonować i czy powinny zostać zniesione.

Konsultacje społeczne zorganizowane zostały po sugestiach mieszkańców, którzy sami zauważyli, że  rady osiedla cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Rzeczywiście na ostatnie zebrania przyszło niewiele osób, choć temat był ważny - opiniowanie budżetu miasta na 2020 rok.

- Może tak jest dlatego, że od lat zgłaszamy te same wnioski do budżetu miasta i nikt ich nie realizuje? - zastanawia się jeden z przewodniczących. - Mieszkańcom wydaje się, że skoro i tak rada nic nie może zdziałać, to po co angażować się w jej pracę.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chełmianin
chełmianin 23.01.2020, 14:51
Mam niekwestionowane przekonanie, że cała ta otoczka dot. Rad Osiedli była zorganizowana po to aby przykryć już podjęte decyzje w zakresie ich likwidacji. Rady Osiedla do niczego obecnej władzy nie są potrzebne, bo oni mają przekonanie, że wiedzą najlepiej i nie potrzebują jakiejkolwiek wniosków lub krytyki. Widzę tutaj analogię obozu rządzącego idące z góry. W dzisiejszej dobie uspołecznienia mieszkańców, trzeba cieszyć się że na spotkania Rad Osiedli przychodzi tyle osób co przychodzi. Likwidacja Rad Osiedli całkowicie zniszczy formy aktywności społecznej mieszkańców na tym szczeblu. Twierdzenie p. Domoradzkiego, że znaczenie Rad Osiedla zmniejszyło się z chwilą wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego jest próbą osłabienia tego organu. Kto rozliczy Prezydenta za brak realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego jak nie Rady, przecież w samym 2019 r. miasto nie zrealizowało ponad połowę zadań z Budżetu Obywatelskiego. I o to jest największy problem że podczas spotkań nad oceną projektu budżetu na 2020 r. brak realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego został wytknięty władzom miasta.

Pozostałe