Okaleczył psy nożem, został zatrzymany

  • 22.01.2020, 13:38
  • oprac. MP
Okaleczył psy nożem, został zatrzymany
Policjanci ustalili i zatrzymali 21-letniego sprawcę zranienia dwóch psów w Chełmie. Jeden z czworonogów znaleziony został w centrum miasta, z kolei drugi znajdował się w kojcu na jednej z posesji. Zwierzętom udzielona została pomoc weterynaryjna. Mężczyzna najprawdopodobniej dzisiaj usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

W poniedziałek (20 stycznia) wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu w centrum Chełma poranionego psa. O fakcie tym poinformowali pracownicy schroniska dla zwierząt, którzy zaopiekowali się nim.

- Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem czworonoga jest mieszkanka Chełma. W miejscu jej zamieszkania w kojcu znajdował się jeszcze jeden pies, który również posiadał obrażenia. Zwierzętom udzielona została pomoc weterynaryjna. We wtorek policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego chełmianina, który przebywał dzień wcześniej na terenie tej posesji. Znaleźli i zabezpieczyli też nóż, którym mógł się posługiwać. Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem. Teraz zostaną mu przedstawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie. 

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 23.01.2020, 16:06
Mogę go odwiedzić w celi? Chętnie się nim zaopiekuję ze szczególnym okrucieństwem.
Czytelnik
Czytelnik 22.01.2020, 23:41
Oskalpujcie i potnijcie go jak tego psa na koniec obetnijcie mu ręce bo to zwrodnialec. Po co mamy podatki na jego pobyt w ZK płacić niech rodzina się z tym gnojem męczy ale bez rąk przynajmniej już nikogo nie skrzywdzi

Pozostałe