Elektroniczne prawko jeszcze w tym półroczu

  • 22.01.2020, 12:49
  • MP
Elektroniczne prawko jeszcze w tym półroczu
Marek Zagórski, szef Ministerstwa Cyfryzacji, zapowiedział w zeszłym tygodniu długo oczekiwane przez kierowców zmiany. Dodał również, że teoretycznie to ułatwienie mogłoby już wejść w życie, gdyby nie konieczne zmiany w prawie.

Szef resortu zapowiedział, że kierowcy będą mogli używać elektronicznej formy prawa jazdy jeszcze przed lipcem br. Wszystko jest już technicznie przygotowane do tego, aby mogło ono obowiązywać - wszystko, poza przepisami. Konieczna jest bowiem zmiana ustawy regulującej karanie za brak dokumentów podczas kontroli. Póki do tego nie dojdzie, grozi 50-złotowy mandat.

Oczywiście, kiedy elektroniczne prawo jazdy wejdzie w życie, trzeba będzie pamiętać, że w pewnych sytuacjach zawsze lepiej mieć je w tradycyjnej wersji. Podobnie jak papierowy dowód rejestracyjny i dowód zawarcia polisy ubezpieczeniowej. Klasyczne prawo jazdy przyda się podczas wyjazdów za granicę.

Elektroniczne prawo jazdy będzie można okazać mundurowym w smartfonie, tak jak pozostałe dokumenty, za pomocą aplikacji mObywatel, w której możemy przechowywać szereg innych danych. Aplikacja jest bezpłatna.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe