Nowe stowarzyszenie dla Chełma

  • 22.01.2020, 12:01
  • AN
Nowe stowarzyszenie dla Chełma
Z inicjatywy pracowników Chełmskiego Parku Wodnego, pod patronatem spółki, powstało Stowarzyszenie Sportowo Rekreacyjne Lemur. Organizacja zamierza wykorzystać ogromny potencjał aquaparku, m.in. tworząc u siebie chełmską sekcję pływacką.

- W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest szerzenie kultury fizycznej już od najmłodszych lat życia. Jesteśmy przekonani, że nasze stowarzyszenie oferując szeroką ofertę zajęć, w przyjaznej atmosferze, w nowoczesnym miejscu, cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, młodzieży, jak i osób starszych - przekonują założyciele stowarzyszenia.

Prezesem organizacji jest Monika Steszuk, wiceprezesem Agnieszka Sierej, sekretarzem Patrycja Smętkowska i skarbnikiem Joanna Kobiałka.

Główne cele stowarzyszenia to m.in.: promocja aktywności fizycznej oraz zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, budowanie świadomości obywatelskiej, promowanie Chełma, powiatu chełmskiego i jego mieszkańców, wspieranie rozwoju kulturalnego i oświatowego, inicjowanie i wspieranie działań na rzecz profilaktyki i rozwiązywania problemów społecznych, a także podejmowanie działań służących rozwojowi przedsiębiorczości i aktywność na rzecz osób niepełnosprawnych.

W ramach stowarzyszenia planowane jest utworzenie chełmskiej sekcji pływackiej, organizacja zajęć squasha oraz zajęć fitness (m.in. joga, tabata, trening obwodowy i funkcjonalny, zumba, zajęcia przeznaczone dla mam z dziećmi), a to wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry.

- Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku Chełmskiego Parku Wodnego. Ponadto planowane jest prowadzenie kolonii oraz półkolonii dla dzieci. Rekrutacja dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej ruszy już na przełomie stycznia i lutego - zauważa zarząd Lemura.

Stowarzyszenie funkcjonować będzie na zasadzie non profit. Na działalność statutową planuje pozyskiwać środki zewnętrzne oraz ubiegać się o finansowe wsparcie podmiotów gospodarczych.

- Swoje działania zamierzamy opierać na współpracy z wieloma instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami. Obecnie trwają czynności rejestracyjne, a swoją działalność planujemy rozpocząć w I kwartale 2020 r. - zapowiadają inicjatorzy powstania organizacji.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe