Będą dwie obwodnice Chełma!

  • 20.01.2020, 10:52
  • Źródło: Facebook Miasto Chełm
Będą dwie obwodnice Chełma! Facebook Miasto Chełm
W niedzielę (19 stycznia) w Urzędzie Miasta odbył się briefing prasowy skupiony wokół inwestycji na terenie Polski Wschodniej. Wzięli w nim udział: Jacek Sasin (Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych), Jakub Banaszek (Prezydent Miasta Chełm), Beata Mazurek (Poseł do Parlamentu Europejskiego) i Mirosław Czech (radny Rady Miasta Chełm oraz Dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pełniący jednocześnie funkcję pełnomocnika prezydenta Banaszka ds. dróg w mieście).

- Prowadzimy bardzo intensywne prace nad realizacją południowej obwodnicy Chełma, aby ruch kierunku Hrubieszowa i przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie mógł omijać centrum miasta - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin, dodając również, że rozwój Polski Wschodniej stanowi priorytet dla obecnego rządu, ale żeby mógł stać się rzeczywistością wymaga wielkich inwestycji infrastrukturalnych

Według wstępnych analiz południowa obwodnica Chełma miałaby ok. 7,6 km długości. Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 150 mln zł. Na jednej z najbliższych sesji rady miasta będzie zaprezentowana koncepcja założeń realizacji tej inwestycji.

- Będziemy wnioskować, żeby zabezpieczyć w budżecie środki na realizację projektu tej inwestycji – zaznaczył prezydent Jakub Banaszek.

Kolejna dobra informacja przekazana przez wicepremiera Jacka Sasin dotyczy budowy północnej obwodnicy Chełma. Przedstawiciel rządu zdradził, że przetarg na jej budowę rozpisany zostanie jeszcze w tym roku. Droga będzie elementem składowym drogi S12 od miejscowości Piaski do granicy z Ukrainą w Dorohusku. We wrześniu 2019 roku premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o zabezpieczeniu 2,5 mld zł na S12 z Piask do Dorohuska i inwestycja z listy rezerwowej trafiła na listę do realizacji.

Wicepremier Jacek Sasin zapewnił, że przetarg na budowę S12 zostanie rozpisany w 2021 roku w modelu "Zaprojektuj i Wybuduj".

Źródło: Facebook Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fdv
fdv 09.02.2020, 18:20
Nie wiem dlaczego to nazywają "obwodnicą Chełma" przy obecnej zabudowie, panowie chcą puścić tranzyt przez miasto. Na miejscu mieszkańców bloków przy 3 maja już bym stał pod Urzędem Miasta, bo nieruchomości pójdą tam momentalnie w dół z 30%.
gs
gs 23.01.2020, 14:34
Czy miasto będzie miało pieniądze na oświetlenie tych dróg? Już w tej chwili część ulic jest niedostatecznie oświetlana.
Jb
Jb 22.01.2020, 19:44
Wmurować kamień niedzielny.
z przedmieścia
z przedmieścia 22.01.2020, 12:31
Będą dwie obwodnice w Chełmie, milion samochodów elektrycznych, PKS-y, darmowa komunikacja miejska, czyste powietrze, 20 mostów, drogi, mieszkania, żadnych nowych podatków ani podwyżek istniejących, prąd nie zdrożeje, każdy dostanie podwyżkę ... a póki co dotacja UE na S12 przyznana kilka lat temu a na Rampie Brzeskiej można zawieszenie stracić.
LuLc
LuLc 20.01.2020, 20:31
Acha, a to nie prościej od 12-ki zrobić łącznik z drogą na Hrubieszów? Od węzła Wschodnia? Od południa to obecnie trochę ciężki temat.
Łukasz
Łukasz 20.01.2020, 15:06
***cie muchy będzie wiosna

Pozostałe